Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof niet naar klimaattop om nasleep Amsterdamse rellen

Schoof niet naar klimaattop om nasleep Amsterdamse rellen

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat komende week niet naar de klimaattop in Azerbeidzjan, laat hij weten op X. "Vanwege de grote maatschappelijke impact van de gebeurtenissen van afgelopen donderdagnacht in Amsterdam, blijf ik in Nederland", aldus de minister-president.

Op de COP29 wordt hij vervangen door de Klimaatgezant van het Koninkrijk der Nederlanden, Jaime de Bourbon de Parme. Ook onder anderen minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei is namens het kabinet aanwezig.

Schoof zegt dat er maandag in de ministerraad gesproken wordt over de gebeurtenissen in Amsterdam en dat dinsdag de aanpak van antisemitisme op de agenda staat. "Daarnaast ga ik dinsdag in gesprek met verschillende Joodse organisaties en maatschappelijke organisaties over de aanpak van antisemitisme en de onrust en zorgen die er leven."

Debat

Ook zegt de premier "graag beschikbaar" te willen zijn voor een debat dat de Tweede Kamer wil voeren over de gewelddadigheden tegen Israëliërs, een debat dat waarschijnlijk op korte termijn plaatsvindt.

Ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz liet eerder deze week weten dat hij niet naar de COP zal gaan, vanwege de politieke crisis in zijn land. De Franse president Emmanuel Macron, de Amerikaanse president Joe Biden, de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva en IMF-voorzitter Kristalina Georgieva zijn er evenmin bij.

Namens de EU is ook voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen afwezig omdat zij bezig is met de voorbereiding van haar commissie, waar onder meer hoorzittingen voor zijn in het Europees Parlement. Klimaatcommissaris Wopke Hoekstra wordt wel verwacht op de klimaattop.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

2 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

2 uur geleden
Atletiekunie: hardloopevenementen hadden maatregelen op orde

ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.

2 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

4 uur geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

6 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

7 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

9 uur geleden