Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoof niet naar klimaattop om nasleep Amsterdamse rellen

Schoof niet naar klimaattop om nasleep Amsterdamse rellen

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat komende week niet naar de klimaattop in Azerbeidzjan, laat hij weten op X. "Vanwege de grote maatschappelijke impact van de gebeurtenissen van afgelopen donderdagnacht in Amsterdam, blijf ik in Nederland", aldus de minister-president.

Op de COP29 wordt hij vervangen door de Klimaatgezant van het Koninkrijk der Nederlanden, Jaime de Bourbon de Parme. Ook onder anderen minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei is namens het kabinet aanwezig.

Schoof zegt dat er maandag in de ministerraad gesproken wordt over de gebeurtenissen in Amsterdam en dat dinsdag de aanpak van antisemitisme op de agenda staat. "Daarnaast ga ik dinsdag in gesprek met verschillende Joodse organisaties en maatschappelijke organisaties over de aanpak van antisemitisme en de onrust en zorgen die er leven."

Debat

Ook zegt de premier "graag beschikbaar" te willen zijn voor een debat dat de Tweede Kamer wil voeren over de gewelddadigheden tegen Israëliërs, een debat dat waarschijnlijk op korte termijn plaatsvindt.

Ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz liet eerder deze week weten dat hij niet naar de COP zal gaan, vanwege de politieke crisis in zijn land. De Franse president Emmanuel Macron, de Amerikaanse president Joe Biden, de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva en IMF-voorzitter Kristalina Georgieva zijn er evenmin bij.

Namens de EU is ook voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen afwezig omdat zij bezig is met de voorbereiding van haar commissie, waar onder meer hoorzittingen voor zijn in het Europees Parlement. Klimaatcommissaris Wopke Hoekstra wordt wel verwacht op de klimaattop.

Meer uit Binnenland

Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

30 minuten geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

3 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

5 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

10 uur geleden