Schoof: kunnen bijdrage leveren aan 'dronemuur', mits onder NAVO
KOPENHAGEN (ANP) - Nederland zou best een bijdrage kunnen leveren aan een 'dronemuur' in het oosten van Europa, zolang deze onder de NAVO valt, zei demissionair premier Dick Schoof bij aanvang van overleg van de EU-leiders in Kopenhagen. "Laat één ding volstrekt helder zijn: de militaire veiligheid is een NAVO-aangelegenheid en niet van de Europese Unie", zei Schoof.
De recente schendingen van het luchtruim geven volgens Schoof aan dat Rusland "echt agressief is". "Ik denk dat het noodzakelijk is om aan de oostkant echt te zorgen dat we effectiever kunnen optreden tegen schendingen van het luchtruim. Ook ten aanzien van drones. En ik denk dat de Europese Unie daar een rol in kan spelen qua financiering."
Wat Schoof betreft is een dronemuur geen opmaat naar een Europees leger. Wel is het "absoluut noodzakelijk dat de NAVO, en dus ook de EU, de defensie-industrie versterken, dat we de aankoopprocedures versnellen en dat we de juiste spullen kopen en de juiste mensen op de juiste plekken hebben".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
2 dagen geleden