Schöne bezorgt NEC in 400e Eredivisieduel eindelijk weer zege
LEEUWARDEN (ANP) - NEC heeft voor het eerst sinds half augustus weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. De Nijmegenaren deden dat in Leeuwarden bij SC Cambuur: 0-1.
Lasse Schöne maakte kort voor rust het doelpunt. De 36-jarige Deen kreeg de bal net buiten het zestienmetergebied aangespeeld en haalde doeltreffend uit via de binnenkant van de paal. Schöne scoorde daarmee in zijn jubileumwedstrijd. De middenvelder speelde zijn 400e duel in de Eredivisie. Qua buitenlandse spelers kwam alleen de Zuid-Afrikaanse keeper Hans Vonk (436 keer) vaker in actie in de hoogste Nederlandse competitie.
SC Cambuur, dat trainer Sjors Ultee snel hoopt te benoemen als vervanger van de gestopte Henk de Jong, was in de tweede helft dicht bij de gelijkmaker. Jamie Jacobs miste ruim een kwartier voor tijd toen hij in kansrijke positie stond.
Voor Cambuur was het de vierde competitiewedstrijd op rij dat er niet werd gescoord.
NEC, dat voor het laatst in 2014 tien wedstrijden op rij niet had gewonnen in de Eredivisie, steeg dankzij de zege naar de tiende plek met 14 punten. Cambuur is de nummer 16 met 8 punten. De Friezen spelen donderdag nog de inhaalwedstrijd in De Kuip tegen Feyenoord. Drie dagen later volgt de derby tegen sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
11 minuten geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
19 minuten geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
11 uur geleden