Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz wil snel met Poetin praten, maar niet alleen

Scholz wil snel met Poetin praten, maar niet alleen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz zegt "snel" in gesprek te willen met de Russische president Vladimir Poetin. "Ik heb me voorgenomen om op het juiste moment met de Russische president te spreken", zei hij tegen de omroep ARD. "Maar ik ben een verantwoordelijke politicus, ik doe dat niet alleen."

Scholz lichtte niet toe wie er nog meer bij het gesprek zouden moeten zijn, maar wilde in elk geval de situatie eerst bespreken met Oekraïne. Hij benadrukte dat het belangrijk is dat Kyiv weet "dat het op ons en op anderen kan rekenen en niet hoeft te vrezen dat het land er alleen voor komt te staan." De bondskanselier wil er alles aan doen om de oorlog niet te laten escaleren. "En natuurlijk moeten we kijken of deze oorlog altijd zo door blijft gaan of dat er mogelijkheden zijn om die te beëindigen."

Scholz heeft zondag ook gebeld met de Amerikaanse verkiezingswinnaar Donald Trump. Die zou op zijn beurt ook al gebeld hebben met Poetin, meldde The Washington Post zondag. Volgens de krant zei Trump hem een "snelle oplossing van de oorlog in Oekraïne" te willen bespreken.

Meer uit Buitenland

Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

1 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

2 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

2 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

2 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

4 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

4 uur geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

7 uur geleden