Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

15 jaar cel voor Noord-Ierse oud-partijleider om zedenmisdrijven

15 jaar cel voor Noord-Ierse oud-partijleider om zedenmisdrijven

BELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.

Donaldson pleegde de misdrijven tegen twee vrouwen toen zij nog kinderen waren. Het misbruik begon bij hen beiden toen ze zeven jaar waren, en vond plaats tussen 1985 en 2008. De oud-politicus heeft altijd ontkend en zei eerder al in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak. De BBC schrijft dat er volgens de rechter "geen enkel woord van spijt, verontschuldiging of schaamte" is geweest. En dat de rechter ook niet denkt dat dit ooit zal komen.

De oud-politicus was van 2019 tot 2024 fractieleider van de Democratic Unionist Party (DUP) in het Lagerhuis. Van 2021 tot 2024 was hij politiek leider van de partij. In 2024 werd Donaldson aangeklaagd en stapte hij op als partijleider. Hij was de langstzittende parlementariër uit Noord-Ierland.

Ridderorde

In 2016 werd hij geridderd vanwege zijn jarenlange verdiensten in de politiek. Deze ridderorde werd hem afgelopen juli na de veroordeling ontnomen.

De DUP vindt dat de straf recht doet aan Donaldsons "verachtelijke en weerzinwekkende misdaden tegen zijn slachtoffers". "Hij verdient elke dag van de lange gevangenisstraf die hij moet uitzitten."

Meer uit Buitenland

Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

16 minuten geleden
Novaja Gazeta meldt arrestatie van hoofdredacteur

MOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.

44 minuten geleden
EU-parlement: onderschat ons niet bij meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.

1 uur geleden
Schepen bij Roemenië geraakt door luchtdrones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland voerde aanvallen op na versoepeling sancties

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."

3 uur geleden
Oekraïne claimt vernietiging van 6 Russische gevechtsvliegtuigen

BORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.

3 uur geleden
China en Noord-Korea openen na 12 jaar alsnog grote brug

DANDONG (ANP/RTR/AFP) - China en Noord-Korea hebben na jaren vertraging feestelijk een grote brug tussen de landen geopend. Trucks met vlaggen van de buurlanden reden over de verbinding over de rivier Yalu en toeschouwers in de Chinese grensstad Dandong maakten selfies.

4 uur geleden