Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat het minimumloon wordt verhoogd om zo de kwakkelende economie van Duitsland te steunen. Ook moeten Duitse bedrijven meer arbeidsmigranten uit het buitenland halen om grote personeelstekorten aan te pakken. Dat zei Scholz in een speech tegen de Duitse werkgeversorganisatie BDA.
Volgens Scholz zou een hoger minimumloon meer mensen aanmoedigen om te gaan werken en ook de binnenlandse vraag aanjagen. De SPD-partij van Scholz heeft in haar verkiezingsprogramma een plan staan om het minimumloon te verhogen naar 15 euro per uur, van de huidige 12,41 euro.
Duitsland kampt ook met toenemende vergrijzing waardoor er steeds grotere personeelstekorten zijn. Dat kost de Duitse economie vele miljarden aan verloren productie. De Duitse regering heeft al regels rond arbeidsmigratie versoepeld om zo meer vakkrachten uit het buitenland te halen. Scholz gaat deze week met een grote bedrijfsdelegatie naar India om daar arbeidsmigratie naar Duitsland te promoten.
Autosector in de knel
Duitsland kampt met name met zwakte in de industrie, waaronder in de belangrijke Duitse autosector. Berlijn verwacht nu dat er dit jaar krimp zal zijn van de grootste economie van Europa, terwijl eerder nog werd gerekend op groei. Scholz zei tegen de BDA dat er een "slecht humeur" heerst over de economie. "We moeten samen uit deze slechte situatie komen."
Onlangs verklaarde de bondskanselier nog dat er nieuw beleid nodig is om de Duitse industrie te helpen. Hij heeft brancheorganisaties en vakbonden uitgenodigd voor een bijeenkomst later deze maand om te praten over dit nieuwe beleid.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.
48 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
2 uur geleden