Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen

Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat het minimumloon wordt verhoogd om zo de kwakkelende economie van Duitsland te steunen. Ook moeten Duitse bedrijven meer arbeidsmigranten uit het buitenland halen om grote personeelstekorten aan te pakken. Dat zei Scholz in een speech tegen de Duitse werkgeversorganisatie BDA.

Volgens Scholz zou een hoger minimumloon meer mensen aanmoedigen om te gaan werken en ook de binnenlandse vraag aanjagen. De SPD-partij van Scholz heeft in haar verkiezingsprogramma een plan staan om het minimumloon te verhogen naar 15 euro per uur, van de huidige 12,41 euro.

Duitsland kampt ook met toenemende vergrijzing waardoor er steeds grotere personeelstekorten zijn. Dat kost de Duitse economie vele miljarden aan verloren productie. De Duitse regering heeft al regels rond arbeidsmigratie versoepeld om zo meer vakkrachten uit het buitenland te halen. Scholz gaat deze week met een grote bedrijfsdelegatie naar India om daar arbeidsmigratie naar Duitsland te promoten.

Autosector in de knel

Duitsland kampt met name met zwakte in de industrie, waaronder in de belangrijke Duitse autosector. Berlijn verwacht nu dat er dit jaar krimp zal zijn van de grootste economie van Europa, terwijl eerder nog werd gerekend op groei. Scholz zei tegen de BDA dat er een "slecht humeur" heerst over de economie. "We moeten samen uit deze slechte situatie komen."

Onlangs verklaarde de bondskanselier nog dat er nieuw beleid nodig is om de Duitse industrie te helpen. Hij heeft brancheorganisaties en vakbonden uitgenodigd voor een bijeenkomst later deze maand om te praten over dit nieuwe beleid.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

3 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

5 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

6 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

7 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

8 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

8 uur geleden