Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen

Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat het minimumloon wordt verhoogd om zo de kwakkelende economie van Duitsland te steunen. Ook moeten Duitse bedrijven meer arbeidsmigranten uit het buitenland halen om grote personeelstekorten aan te pakken. Dat zei Scholz in een speech tegen de Duitse werkgeversorganisatie BDA.

Volgens Scholz zou een hoger minimumloon meer mensen aanmoedigen om te gaan werken en ook de binnenlandse vraag aanjagen. De SPD-partij van Scholz heeft in haar verkiezingsprogramma een plan staan om het minimumloon te verhogen naar 15 euro per uur, van de huidige 12,41 euro.

Duitsland kampt ook met toenemende vergrijzing waardoor er steeds grotere personeelstekorten zijn. Dat kost de Duitse economie vele miljarden aan verloren productie. De Duitse regering heeft al regels rond arbeidsmigratie versoepeld om zo meer vakkrachten uit het buitenland te halen. Scholz gaat deze week met een grote bedrijfsdelegatie naar India om daar arbeidsmigratie naar Duitsland te promoten.

Autosector in de knel

Duitsland kampt met name met zwakte in de industrie, waaronder in de belangrijke Duitse autosector. Berlijn verwacht nu dat er dit jaar krimp zal zijn van de grootste economie van Europa, terwijl eerder nog werd gerekend op groei. Scholz zei tegen de BDA dat er een "slecht humeur" heerst over de economie. "We moeten samen uit deze slechte situatie komen."

Onlangs verklaarde de bondskanselier nog dat er nieuw beleid nodig is om de Duitse industrie te helpen. Hij heeft brancheorganisaties en vakbonden uitgenodigd voor een bijeenkomst later deze maand om te praten over dit nieuwe beleid.

Meer uit Financieel

Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

37 minuten geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

49 minuten geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

1 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

2 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

3 uur geleden