Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen

Scholz wil hoger minimumloon om Duitse economie te helpen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat het minimumloon wordt verhoogd om zo de kwakkelende economie van Duitsland te steunen. Ook moeten Duitse bedrijven meer arbeidsmigranten uit het buitenland halen om grote personeelstekorten aan te pakken. Dat zei Scholz in een speech tegen de Duitse werkgeversorganisatie BDA.

Volgens Scholz zou een hoger minimumloon meer mensen aanmoedigen om te gaan werken en ook de binnenlandse vraag aanjagen. De SPD-partij van Scholz heeft in haar verkiezingsprogramma een plan staan om het minimumloon te verhogen naar 15 euro per uur, van de huidige 12,41 euro.

Duitsland kampt ook met toenemende vergrijzing waardoor er steeds grotere personeelstekorten zijn. Dat kost de Duitse economie vele miljarden aan verloren productie. De Duitse regering heeft al regels rond arbeidsmigratie versoepeld om zo meer vakkrachten uit het buitenland te halen. Scholz gaat deze week met een grote bedrijfsdelegatie naar India om daar arbeidsmigratie naar Duitsland te promoten.

Autosector in de knel

Duitsland kampt met name met zwakte in de industrie, waaronder in de belangrijke Duitse autosector. Berlijn verwacht nu dat er dit jaar krimp zal zijn van de grootste economie van Europa, terwijl eerder nog werd gerekend op groei. Scholz zei tegen de BDA dat er een "slecht humeur" heerst over de economie. "We moeten samen uit deze slechte situatie komen."

Onlangs verklaarde de bondskanselier nog dat er nieuw beleid nodig is om de Duitse industrie te helpen. Hij heeft brancheorganisaties en vakbonden uitgenodigd voor een bijeenkomst later deze maand om te praten over dit nieuwe beleid.

Meer uit Financieel

AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

23 minuten geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

41 minuten geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

41 minuten geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

1 uur geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

1 uur geleden
Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

2 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.

2 uur geleden