Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz verdedigt gesprek met Poetin: slecht als alleen VS praten

Scholz verdedigt gesprek met Poetin: slecht als alleen VS praten

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse regeringsleider Olaf Scholz heeft zijn eerste contact in bijna twee jaar met de Russische president Vladimir Poetin verdedigd. Het zou niet goed zijn als de Amerikanen wel regelmatig met Poetin praten, maar geen enkele Europese leider, zei de bondskanselier, verwijzend naar de plannen van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump.

Scholz had vrijdag een uur met Poetin getelefoneerd en erop aangedrongen te stoppen met de oorlog tegen Oekraïne. Onder anderen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky reageerde boos. Hij wil dat Poetin internationaal geïsoleerd blijft, omdat onderhandelingen met hem toch nergens toe zullen leiden. Volgens Zelensky komt er alleen maar meer ellende van het contact met Poetin, dat hij vergeleek met het openen van de doos van Pandora.

De Duitse leider benadrukte zondag dat er niets zal worden besloten zonder instemming van de Oekraïense regering. Kyiv vreest dat het gebied moet opgeven dat door de Russen is veroverd.

Volgens de Poolse premier Donald Tusk zullen telefoontjes de Russische agressie in Oekraïne echt niet stoppen. Hij wees op de jongste Russische aanval op Oekraïne, een van de grootste sinds het begin van de oorlog, nog geen twee dagen nadat Scholz had gebeld. Dat is het bewijs dat diplomatie per telefoon geen vervanging kan zijn voor "echte steun voor Oekraïne vanuit het hele Westen", aldus Tusk op het sociale netwerk X.

Meer uit Buitenland

Hongkong verdedigt 'terechte' veroordeling mediamagnaat Lai

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.

54 minuten geleden
Partij Japanse premier wint uitzonderlijke tweederdemeerderheid

TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.

2 uur geleden
Australische politie staat achter ingrijpen tijdens protest

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.

2 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.

3 uur geleden
Trump dreigt opening brug van Canada naar Michigan te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.

3 uur geleden
Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

9 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

11 uur geleden