Scholz verdedigt gesprek met Poetin: slecht als alleen VS praten
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse regeringsleider Olaf Scholz heeft zijn eerste contact in bijna twee jaar met de Russische president Vladimir Poetin verdedigd. Het zou niet goed zijn als de Amerikanen wel regelmatig met Poetin praten, maar geen enkele Europese leider, zei de bondskanselier, verwijzend naar de plannen van de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump.
Scholz had vrijdag een uur met Poetin getelefoneerd en erop aangedrongen te stoppen met de oorlog tegen Oekraïne. Onder anderen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky reageerde boos. Hij wil dat Poetin internationaal geïsoleerd blijft, omdat onderhandelingen met hem toch nergens toe zullen leiden. Volgens Zelensky komt er alleen maar meer ellende van het contact met Poetin, dat hij vergeleek met het openen van de doos van Pandora.
De Duitse leider benadrukte zondag dat er niets zal worden besloten zonder instemming van de Oekraïense regering. Kyiv vreest dat het gebied moet opgeven dat door de Russen is veroverd.
Volgens de Poolse premier Donald Tusk zullen telefoontjes de Russische agressie in Oekraïne echt niet stoppen. Hij wees op de jongste Russische aanval op Oekraïne, een van de grootste sinds het begin van de oorlog, nog geen twee dagen nadat Scholz had gebeld. Dat is het bewijs dat diplomatie per telefoon geen vervanging kan zijn voor "echte steun voor Oekraïne vanuit het hele Westen", aldus Tusk op het sociale netwerk X.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
2 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
13 uur geleden