Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz roept Duitse bedrijven op tot meer investeringen Oekraïne

Scholz roept Duitse bedrijven op tot meer investeringen Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft het Duitse bedrijfsleven opgeroepen meer investeringen te doen in Oekraïne. Die oproep deed hij op een Duits-Oekraïens bedrijvenforum in Berlijn. Met die investeringen kan het Duitse bedrijfsleven helpen met de wederopbouw van het door de oorlog met Rusland verscheurde Oekraïne, aldus Scholz.

"Als je investeert in Oekraïne vandaag en de jaren die komen dan investeer je in een toekomstig EU-lid", zei de bondskanselier. "Na de oorlog zullen we groeicijfers en ontwikkelingsmogelijkheden zien in Oekraïne die we alleen kennen van de landen in Centraal- en Oost-Europa die lid zijn geworden van de EU in de afgelopen twintig jaar."

Volgens Scholz zijn er nu ongeveer 2000 Duitse ondernemingen actief in Oekraïne. "Veel van die bedrijven hebben plannen voor meer investeringen. Ze helpen de wederopbouw van het land."

De bedrijfstop werd ook bijgewoond door de Oekraïense premier Denys Sjmyhal. Hij riep tot nauwere samenwerking met Duitsland op het gebied van digitale technologie, landbouw, defensie en energie.

Sjmyhal zei ook dankbaar te zijn dat geen enkel Duits bedrijf het land heeft verlaten na de Russische invasie in 2022 en ook dat Oekraïne reserves aan zeldzame grondstoffen en grote ondergrondse opslagcapaciteiten voor aardgas heeft, waar Europa gebruik van kan maken.

Meer uit Financieel

IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

51 minuten geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

2 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

3 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

3 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

5 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

7 uur geleden