Scholz opent autobeurs München met grap over valpartij bij joggen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft dinsdag de grote autobeurs IAA Mobility in München officieel geopend voor het grote publiek met een grap over zijn valpartij bij het joggen. Daardoor liep Scholz verwondingen aan zijn gezicht op en draagt hij nu een lapje voor zijn rechteroog.
Scholz grapte bij de opening dat "hoe mooi joggen ook is, voor sommige stukken kan men toch liever de auto pakken". Hij kwam afgelopen weekend ten val bij het joggen. De bondskanselier moest daardoor enkele verplichtingen laten schieten, maar is wel naar München gekomen voor de IAA-beurs. Hij arriveerde met een helikopter.
Scholz verklaarde verder dat Duitse autofabrikanten niet bang moeten zijn voor de toenemende concurrentie van Chinese bouwers van elektrische auto's. Volgens hem moet die rivaliteit de Duitse auto-industrie juist aansporen. Ook zei Scholz dat Duitsland een belangrijk centrum zal blijven voor de auto-industrie dankzij de grote kennis in het land op automotive-gebied.
Geen verrassing
Het is volgens Scholz dan ook geen verrassing dat Tesla een nieuwe fabriek heeft gebouwd in de buurt van Berlijn en dat Ford een nieuwe fabriek voor elektrische auto's wil bouwen bij Keulen. "Dat is allemaal een blijk van het vertrouwen in de mogelijkheden van ons land", aldus de bondskanselier.
Opnieuw demonstreerden klimaatactivisten tegen de autobeurs en fossiele industrie, onder wie sympathisanten van groepen als Extinction Rebellion, Letzte Generation en Greenpeace. Actievoerders blokkeerden daarbij ook wegen en hielden borden omhoog met de leus: "Verbrand onze toekomst niet".
De IAA Mobility-beurs duurt tot en met zondag. Naar verwachting komen er ongeveer 700.000 bezoekers op af. Om alles in goede banen te leiden zijn duizenden agenten op de been.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
7 minuten geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zijn groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie verlaagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Als het conflict lang aanhoudt, valt de groei dit jaar mogelijk zelfs terug tot maar een half procent, stellen deskundigen van het fonds woensdag bij de presentatie van de bevindingen van een onderzoeksmissie naar ons land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland doet er verstandig aan om lastenverzwaringen minder sterk op werkenden af te wentelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelt dit woensdag na een dagenlange onderzoeksmissie naar ons land. Het IMF merkt op dat plannen hiertoe van het kabinet-Jetten voor ongewenste economische verstoringen kunnen zorgen.
2 uur geleden