Scholz opent autobeurs München met grap over valpartij bij joggen
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft dinsdag de grote autobeurs IAA Mobility in München officieel geopend voor het grote publiek met een grap over zijn valpartij bij het joggen. Daardoor liep Scholz verwondingen aan zijn gezicht op en draagt hij nu een lapje voor zijn rechteroog.
Scholz grapte bij de opening dat "hoe mooi joggen ook is, voor sommige stukken kan men toch liever de auto pakken". Hij kwam afgelopen weekend ten val bij het joggen. De bondskanselier moest daardoor enkele verplichtingen laten schieten, maar is wel naar München gekomen voor de IAA-beurs. Hij arriveerde met een helikopter.
Scholz verklaarde verder dat Duitse autofabrikanten niet bang moeten zijn voor de toenemende concurrentie van Chinese bouwers van elektrische auto's. Volgens hem moet die rivaliteit de Duitse auto-industrie juist aansporen. Ook zei Scholz dat Duitsland een belangrijk centrum zal blijven voor de auto-industrie dankzij de grote kennis in het land op automotive-gebied.
Geen verrassing
Het is volgens Scholz dan ook geen verrassing dat Tesla een nieuwe fabriek heeft gebouwd in de buurt van Berlijn en dat Ford een nieuwe fabriek voor elektrische auto's wil bouwen bij Keulen. "Dat is allemaal een blijk van het vertrouwen in de mogelijkheden van ons land", aldus de bondskanselier.
Opnieuw demonstreerden klimaatactivisten tegen de autobeurs en fossiele industrie, onder wie sympathisanten van groepen als Extinction Rebellion, Letzte Generation en Greenpeace. Actievoerders blokkeerden daarbij ook wegen en hielden borden omhoog met de leus: "Verbrand onze toekomst niet".
De IAA Mobility-beurs duurt tot en met zondag. Naar verwachting komen er ongeveer 700.000 bezoekers op af. Om alles in goede banen te leiden zijn duizenden agenten op de been.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."
47 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Ook gaat er een bericht rond dat Iran bereid is te praten over het beëindigen van de oorlog. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
5 uur geleden