Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz opent autobeurs München met grap over valpartij bij joggen

Scholz opent autobeurs München met grap over valpartij bij joggen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft dinsdag de grote autobeurs IAA Mobility in München officieel geopend voor het grote publiek met een grap over zijn valpartij bij het joggen. Daardoor liep Scholz verwondingen aan zijn gezicht op en draagt hij nu een lapje voor zijn rechteroog.

Scholz grapte bij de opening dat "hoe mooi joggen ook is, voor sommige stukken kan men toch liever de auto pakken". Hij kwam afgelopen weekend ten val bij het joggen. De bondskanselier moest daardoor enkele verplichtingen laten schieten, maar is wel naar München gekomen voor de IAA-beurs. Hij arriveerde met een helikopter.

Scholz verklaarde verder dat Duitse autofabrikanten niet bang moeten zijn voor de toenemende concurrentie van Chinese bouwers van elektrische auto's. Volgens hem moet die rivaliteit de Duitse auto-industrie juist aansporen. Ook zei Scholz dat Duitsland een belangrijk centrum zal blijven voor de auto-industrie dankzij de grote kennis in het land op automotive-gebied.

Geen verrassing

Het is volgens Scholz dan ook geen verrassing dat Tesla een nieuwe fabriek heeft gebouwd in de buurt van Berlijn en dat Ford een nieuwe fabriek voor elektrische auto's wil bouwen bij Keulen. "Dat is allemaal een blijk van het vertrouwen in de mogelijkheden van ons land", aldus de bondskanselier.

Opnieuw demonstreerden klimaatactivisten tegen de autobeurs en fossiele industrie, onder wie sympathisanten van groepen als Extinction Rebellion, Letzte Generation en Greenpeace. Actievoerders blokkeerden daarbij ook wegen en hielden borden omhoog met de leus: "Verbrand onze toekomst niet".

De IAA Mobility-beurs duurt tot en met zondag. Naar verwachting komen er ongeveer 700.000 bezoekers op af. Om alles in goede banen te leiden zijn duizenden agenten op de been.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

9 minuten geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

1 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

1 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

2 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

4 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

5 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

7 uur geleden