Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholz: nieuw beleid nodig om Duitse industrie te helpen

Scholz: nieuw beleid nodig om Duitse industrie te helpen

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heeft nieuw beleid nodig om de industrie in het land te helpen. Dat heeft bondskanselier Olaf Scholz gezegd in het Duitse parlement. Hij wil later deze maand industriële brancheorganisaties en vakbonden uitnodigen voor een bijeenkomst in Berlijn om te praten over een nieuw beleid voor de omvangrijke industrie van Duitsland.

Scholz verklaarde dat moet worden gevochten voor het behoud van de Duitse industrie en dat Duitsland een "industrieel land" is. Hij stelde dat miljoenen arbeidsplaatsen afhankelijk zijn van de industrie en dat die ook een fundament vormt voor de Duitse welvaart.

De bondskanselier lijkt daarmee gehoor te geven aan een recente noodoproep van de grote industriële brancheorganisatie DIHK. Die stelde vorige maand dat er steeds meer zorgen zijn in de Duitse industrie en dat er zelfs een "dramatisch slechte stemming" heerst bij bedrijven door heel Duitsland.

Volkswagen

De overheid moet daarom veel meer doen om de industrie en economie te steunen, zegt de lobbyclub. Daarbij wordt gewezen op hoge kosten voor bijvoorbeeld energie en de bureaucratische regeldruk. Dit zorgt ervoor dat investeringen uitblijven en bedrijven vaker hun deuren sluiten of productie naar het buitenland verplaatsen.

De malaise in de Duitse industrie, waaronder in de autosector zoals bij Volkswagen, drukt ook op de Duitse economie. Berlijn presenteerde onlangs nog een nieuwe prognose waarbij voor dit jaar op een krimp van de economie wordt gerekend. In het voorjaar werd nog groei verwacht voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

5 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

6 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

7 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

14 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

20 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

20 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

21 uur geleden