Scholz: eventueel verbod op AfD niet overhaasten
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz vindt dat een eventuele procedure voor het verbieden van Alternative für Deutschland (AfD) niet overhaast moet worden. Hij zei dat nadat de landelijke inlichtingendienst in Duitsland had besloten de rechtse partij als extremistisch te bestempelen.
"Ik ben tegen overhaaste beslissingen. We moeten de classificatie zorgvuldig evalueren", aldus de regeringsleider. Scholz, die volgende week wordt opgevolgd door Friedrich Merz, zei ook dat de inlichtingendienst met een zeer gedetailleerde onderbouwing is gekomen.
Het besluit van de inlichtingendienst blaast naar verwachting nieuw leven in het debat over een verbod op de AfD. Een dergelijk verbod moet via het Constitutionele Hof worden geregeld en kan worden aangevraagd door de regering of het parlement.
Een AfD-parlementslid in de deelstaat Baden-Württemberg, Anton Baron, meent dat gevestigde partijen een poging doen om hun macht te behouden ten koste van de AfD. De partij werd bij de verkiezingen in februari de tweede partij van het land. "De strijd tegen de AfD is een strijd tegen de democratie zelf geworden. We laten ons niet intimideren!", schrijft de politicus op X.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
10 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
3 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
4 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
5 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
5 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
6 uur geleden