
Scholieren Calvijn College naar Sicilië voor vluchtelingenhulp
KRABBENDIJKE - Twaalf scholieren van het Calvijn College in Krabbendijke gaan eind februari naar Sicilië om mensen in de vluchtelingenkampen te helpen.
De jongeren van de locatie Appelstraat doen in de voorjaarsvakantie, van maandag 24 tot met vrijdag 28 februari, onder meer spelletjes met de vluchtelingen. Ze krijgen begeleiding van medewerkers van stichting Voice of Hope. Die biedt vluchtelingen materiële steun en verspreidt bijbels.
Evangelist
Maandag 27 januari bezoekt evangelist Daniel Lusenie het Calvijn College. 'Hij is als bootvluchteling vanuit Sierra Leone in een vluchtelingenkamp op Sicilië beland en daar in contact gekomen met medewerkers van Voice of Hope', laat een woordvoerder van de school weten. 'Inmiddels is hij evangelist voor de stichting en helpt vluchtelingen.'
Respect
Het project van Voice of Hope op Sicilië is dit schooljaar het collectedoel van de locatie Appelstraat van het Calvijn College. 'We willen met dit project respect bevorderen voor andere culturen en de leerlingen doen beseffen dat welvaart en vrijheid niet vanzelfsprekend zijn. Ze zetten zich hiermee in voor een goed doel.'
De twaalf scholieren zijn geselecteerd na een heuse sollicitatieprocedure. 'Ze zijn momenteel druk bezig met het bijeenbrengen van sponsorgelden.'
Meer uit Reimerswaal
KRUININGEN - Levi van Vijven, Nathan de Jager en Matthias Everse uit Yerseke hebben een petitie aangeboden aan de gemeenteraad van Reimerswaal, omdat ze graag zouden willen kunnen pumptracken in hun dorp.
17 uur geledenKRUININGEN - Met de onthulling van een van de borden die de komende jaren in Kruiningen te zien zijn, is dinsdag de dorpsbrede aanpak ‘Ons Kruiningen’ gelanceerd. Iedereen in Kruiningen helpt mee om het samen gezellig te houden, is het idee. “Het moet normaal worden om elkaar aan te spreken op gedrag”, legt burgemeester José van Egmond van de gemeente Reimerswaal uit. Volgende week donderdag is er een bijeenkomst over het project voor alle Kruiningers.
22 uur geledenVLAKE - De Vlaketunnel van de snelweg A58 bij Vlake was in de nacht van maandag op dinsdag gesloten voor werkzaamheden.
1 dag geledenWEMELDINGE – In coronatijd startte Linsie Meijer vanuit haar woning haar eigen onderneming: Sophyn Greens. Als productontwikkelaar wilde Linsie een formule vinden waarbij mensen enerzijds gezonder gaan eten en er anderzijds minder voedsel weggegooid wordt. Al gauw kwam haar voedsellijn Sophini op de markt. Verschillende soorten groenten die niet geschikt zijn voor verkoop in supermarkten worden, samen met meel, tot pasta gemaakt.
2 dagen geledenRILLAND- Bij een ongeluk op de kruising van de Bathseweg met de Hoofdweg is zondagmorgen een wielrenner gewond geraakt toen hij in botsing kwam met een auto. De wielrenner is met een vacuümmatras naar de ambulance gebracht en vervolgens met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend.
3 dagen geledenKAPELLE - Wethouder Jon Herselman van de gemeente Kapelle heeft de nieuwe beweegroute rond sportcentrum De Bloesem in Kapelle geopend. Hier kan iedereen, jong en oud, gratis en op eigen gelegenheid bewegen en oefeningen doen.
5 dagen geledenKAPELLE - Alweer 5 jaar geleden zag Deelcafé De Buurvrouw het levenslicht in Kapelle. Sinds 12 september 2018 werd er volop ‘gedronken, gedeeld en gedaan’, en hebben de vrijwilligers van De Buurvrouw al gigantisch veel werk verricht om de missie om ‘een goede buur voor de ander’ te zijn te laten uitkomen.
5 dagen geleden