
Scholen winnen bijdrage voor groener buitenlokaal
KRABBENDIJKE - 21 Zeeuwse basisscholen hebben 1500 euro gewonnen om op het schoolplein een voedselplek te maken.
De scholen sleepten deze prijs in de wacht bij de ontwerpwedstrijd van natuureducatieorganisatie IVN Zeeland, met steun van Jong Leren Eten en de provincie Zeeland. Met een voedselplek kunnen leerlingen buiten leren en ontdekken hoe voedsel groeit. ‘Dat is een startpunt voor een gezonde leefstijl’, vindt IVN Zeeland.
Winnaars
Op de Bevelanden krijgen acht scholen de bijdrage van 1500 euro. In de gemeente Borsele zijn dit De Reiger in Heinkenszand, ’t Opstapje in Driewegen en De Leeuwerik in Lewedorp. In Goes zijn de Prinses Beatrixschool, Bisschop Ernstschool en ’t Noorderlicht de winnaars en in de gemeente Reimerswaal De Klimroos in Krabbendijke en De Reigersberg in Rilland.
Smulstraat
De scholen bedachten samen met hun leerlingen veel goede ideeën. ‘’t Opstapje in Driewegen krijgt een strook van twee meter in bruikleen van de buurvrouw om een moestuin te maken. Ze bedachten hoe deze ‘smulstraat’, ingericht moet worden. De plek vullen ze met eetbare planten en (fruit)bomen, kronkelpaadjes, watertonnen, zitplek en kas. In veel ontwerpen worden ook de dieren niet vergeten en kooklessen staan ook vaak op het programma.’
Speel- en leerplekken
Buiten zijn en buiten leren stimuleert de ontwikkeling van kinderen. ‘Veel schoolpleinen zijn echter opvallend leeg en versteend. Een groen schoolplein biedt een plek waar kinderen gevarieerder kunnen spelen, maar is tegelijkertijd ook een buitenlokaal voor onderwijs.’
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - Op zaterdag 17 mei organiseert Stichting het Gehandicapte Kind voor de vierde keer de Mega Wandel Marathon. Het wandelfeest vindt plaats in en rondom Arnhem waarbij deelnemers uit het hele land meelopen. Zo worden ook Zeeuwen opgeroepen om mee te wandelen voor kinderen met een handicap.
15 uur geledenHANSWEERT - Tijdens de Nationale Herdenking op zondag 4 mei 2025 herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies.
18 uur geledenWEMELDINGE - Het lijkt een wereld van verschil: een gezellig kaartavondje in een dorpssportzaal en het bruisende pokercircuit van Las Vegas. Toch begint het voor sommige spelers precies daar - in Wemeldinge - waar op 11 mei opnieuw een voorronde wordt gehouden van het Open Nederlands Kampioenschap Poker (ONK Poker).
21 uur geledenKRUININGEN - Op woensdag 21 mei vindt in Kruiningen een speelgoedruil plaats. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 speelgoed inleveren en ruilen.
1 dag geledenREIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal wil peilen hoeveel belangstelling er is voor de documentaire: 'In dienst van de vrede'. Deze film is speciaal gemaakt voor veteranen, hun families en andere geïnteresseerden.
1 dag geledenGOES - Een kleine moeite met grote gevolgen: dat blijkt uit de actie "Band op Spanning Reimerswaal", die afgelopen januari door de gemeente werd georganiseerd. Op twee zaterdagen konden inwoners gratis hun autobanden laten controleren en oppompen. Het doel? Meer bewustwording over het belang van de juiste bandenspanning - voor zowel het milieu als de portemonnee.
1 dag geledenKAPELLE - Vanaf 1 mei is de gemeente Kapelle een nieuwe kracht rijker: de wijk-GGD'er. Deze professional richt zich op het ondersteunen van mensen met verward of onbegrepen gedrag en speelt een belangrijke rol bij het vroegtijdig signaleren van problemen in de wijk.
2 dagen geleden