Scholen: wel extra herkansing, geen onvoldoende meer wegstrepen
DEN HAAG (ANP) - Ook de eindexamenkandidaten van dit schooljaar moeten een extra herkansingsmogelijkheid krijgen én de optie om hun examens over meerdere perioden te spreiden, vindt de VO-Raad, die de middelbare scholen vertegenwoordigt. De optie om een onvoldoende weg te strepen voor een vak dat niet behoort tot de kernvakken (Nederlands, Engels en wiskunde) kan wat de raad betreft echter overboord.
Scholieren die afgelopen jaar eindexamen deden, werden nog wel op deze manier ontzien. Volgens de VO-Raad leidde de "duimregeling", zoals die wordt genoemd, echter te veel tot calculerend gedrag bij de leerlingen.
De organisatie zou het wel terecht vinden als de extra herkansing en het extra tijdvak in stand blijven. Dit omdat ook de huidige scholieren die richting hun eindexamen gaan al twee jaar last hebben van allerlei coronamaatregelen. "En het is ongewis hoe de rest van dit schooljaar eruit gaat zien."
Extra weken voorbereidingstijd
Door de eindexamens in twee verschillende tijdvakken af te nemen, konden leerlingen die ziek waren of in quarantaine zaten afgelopen jaar toch volledig examen doen. De optie om eindexamens te verplaatsen naar het tweede tijdvak leverde de kandidaten ook enkele extra weken voorbereidingstijd op.
Het ministerie van Onderwijs bepaalt uiteindelijk welke regels zullen gelden rond de eindexamens.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
35 minuten geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
52 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken en de korpschef van de politie moeten van de bestuursrechter beter motiveren waarom de Nederlands-Palestijnse fotograaf en documentairemaker Sakir Khader geen volledige inzage kreeg in persoonsgegevens die van hem zijn opgeslagen. De minister en de politie moeten zich opnieuw buigen over zijn inzageverzoek, meldt de rechtbank in Haarlem.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag een 14-jarige jongen veroordeeld omdat hij heeft geprobeerd een explosief tot ontploffing te brengen bij de vestiging van De Pizzabakkers aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam. Op 3 september hing hij een tas met een in elkaar geknutselde constructie aan de deur, die bestond uit zwaar vuurwerk, een cobra 6 en drie flessen benzine. Hij had een aansteker in de hand, maar werd op heterdaad betrapt door de politie, die in verband met eerdere explosies bij De Pizzabakkers aan het observeren was.
5 uur geleden