Scholen krijgen 2 jaar langer de tijd om coronageld uit te geven
DEN HAAG (ANP) - Scholen krijgen twee jaar langer de tijd om de gereserveerde 5,8 miljard euro in te zetten waarmee ze onderwijsachterstanden aan kunnen pakken die zijn ontstaan door de coronapandemie. Het kabinet heeft ingestemd met een voorstel daartoe van onderwijsminister Dennis Wiersma. Hij kondigde onlangs al aan dat hij positief was over een verlenging; de Tweede Kamer had er ook op aangedrongen.
Scholen krijgen daarmee meer ruimte om de juiste maatregelen te nemen. Ook wordt het geld uit dit zogeheten Nationaal Programma Onderwijs op een andere manier verdeeld. Zo krijgen middelbare scholen per leerling meer geld dan de basisscholen, omdat zij langer dicht zijn geweest.
Wiersma stelt dat scholen zich met het extra geld vooral kunnen richten op de basis: lezen, schrijven en rekenen. "Scholen krijgen meer tijd om die basis te versterken met bewezen effectieve maatregelen", aldus de minister.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben in 2025 ruim 137.000 kilo verboden vuurwerk in beslag genomen, waarvan ruim 25.000 kilo in de laatste twee dagen van het jaar. Dat blijkt uit de Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in de regio Amsterdam en bij Schiphol komt voorzichtig weer op gang, meldt de NS. Eerder op de maandag waren de stations in dat gebied onbereikbaar door het winterse weer, maar nu rijden er weer enkele treinen.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De sneeuw zorgt vooral in het midden van het land nog voor oponthoud op de weg. Volgens Rijkswaterstaat staat er tegen 14.00 uur nog zo'n 175 kilometer file.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land ligt het busvervoer ook de rest van de dag stil door sneeuw en gladheid op de weg. Zo rijden in de provincie Utrecht de hele dag geen bussen als gevolg van het winterse weer. Sinds 13.00 uur rijden er in de provincie ook geen trams meer. "De veiligheid van onze medewerkers en reizigers staat voorop", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in de regio verzorgt.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS roept reizigers op zo mogelijk ruim voor de avondspits te reizen, omdat er rond 17.00 uur nieuwe "stevige sneeuwbuien" komen. De sneeuw valt op plekken verspreid over het land, en dus zal de hinder fors toenemen, aldus de vervoerder.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - Het is druk bij verwarmingsbedrijven vanwege het koude weer. Er komen veel extra storingsmeldingen binnen en monteurs hebben het drukker dan normaal, zegt brancheorganisatie Techniek Nederland. "Ze kunnen het nog goed aan. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze lang in de kou zitten."
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechtbank in Lelystad heeft maandag de vader en twee broers van de 18-jarige Ryan Al Najjar uit Joure veroordeeld tot gevangenisstraffen tot dertig jaar. De rechtbank acht bewezen dat het drietal het meisje in mei 2024 heeft vermoord door haar te wurgen en te verdrinken in het Oostvaardersplassengebied bij Lelystad.
1 uur geleden