Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scholen en gymzaal Oost-Souburg worden gesloopt

Scholen en gymzaal Oost-Souburg worden gesloopt

OOST-SOUBURG - Er wordt volop gesloopt in Oost-Souburg: de gebouwen van de Tweemaster-Kameleon aan de Jan de Priesterstraat en van De Burcht-Rietheim aan de Van Visvlietstraat moeten wijken voor de nieuw te bouwen panden van de Brede School. Daarmee valt ook het doek voor de gymzaal aan de Jan de Priesterstraat waar menig Oost-Souburger herinneringen aan heeft.

Dat geldt zeker voor Ina Jobse (79) die decennia lang turnlessen voor DIOS Oost-Souburg verzorgde in de gymzaal. Ze was er al bij toen de gymzaal van de toenmalige J.H. van Daleschool in 1960 werd geopend. “Dat was allemaal heel officieel met de wethouders enzo erbij. We mochten toen met een groepje een turndemonstratie geven,” herinnert Ina Jobse zich. “Ik zal het nooit vergeten want het ging toen niet helemaal goed. Het was allemaal erg spannend en ik deed een oefening op de brug en lag er ineens naast. Dat is me natuurlijk altijd bijgebleven.” Op haar 17e is Ina Jobse zelf turnlessen gaan geven in de gymzaal aan kinderen vanaf 4 jaar tot de senioren aan toe. Ondanks haar gevorderde leeftijd heeft Ina nog altijd les aan twee seniorengroepen. “Natuurlijk op mijn eigen niveau. Maar ik ben dankbaar voor een goede gezondheid die het mogelijk maakt dat ik dit nog kan doen. Actief blijven is heel erg belangrijk.”

Toekomst
Voor DIOS is het nu een roerige tijd. De lessen worden nu op verschillende locaties gegeven en niet eens altijd in een volwaardige gymzaal met bijbehorende kleedkamers. “Er worden nu lessen gegeven in het Kroonjuweel en de Kwikstaart. Het gebouw in de Braamstraat wordt ook afgebroken dus daar kunnen we ook niet terecht. Er komen straks wel nieuwe gymzalen, één volwaardige en één kleinere, maar die worden natuurlijk ook door de scholen gebruikt. Dus er wordt nu nog onderhandelt met de gemeente, die overigens weg welwillend zijn. We zijn echt een Oost-Souburgse vereniging en willen dus ook graag in Oost-Souburg blijven.”

Meer uit Vlissingen

Liefhebbers kunnen straks rondje met auto over Keizersbolwerk rijden

VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk. 

3 uur geleden
Pieter Jan Mersie uit Vlissingen op kandidatenlijst ChristenUnie voor Tweede Kamer

VLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen. 

6 uur geleden
Opgeknapt sectorlicht alweer gretig op de kiek

VLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.

1 dag geleden
Langste Mosseltafel keert terug

VLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.

2 dagen geleden
Tienduizenden genieten van Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.

3 dagen geleden
Grote zoekactie op zee naar mogelijke drenkeling zonder resultaat beëindigd

VLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.

5 dagen geleden
Rescue Zeeland met 50.000 bezoekers groot succes

VLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.

6 dagen geleden