Schitterende romantiek in Stadhuisconcert Tholen
THOLEN - De titel Pianojuwelen uit de Romantiek was raak getroffen voor het concert van afgelopen zaterdag in het Oude Stadhuis. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten had pianiste Eline de Gast had een aangenaam programma samengesteld van een aantal bekendere werken uit de periode van de Romantiek.
Zij begon haar recital met Schuberts Sonate in A, een charmant werk dat door de pianiste even charmant werd uitgevoerd.
In de Nocturne en Etude van Chopin wist zij diens diepgang voluit te treffen met uiterst muzikale fraseringen en een fraai toucher. Deze kwaliteiten kwamen eveneens in ruime mate aan bod in de Liebestraum nr. 3 van Liszt. Daar werd nog met nadruk het element virtuositeit aan toegevoegd, zodat haar weloverwogen en gedreven interpretatie op het publiek grote indruk maakte.
De kwaliteiten van de uit 1908 daterende Feurich-vleugel kwamen door de uitvoering van Eline de Gast evident aan het licht en voegden een wezenlijk element toe aan de totale uitvoering. Dat gold eveneens voor de twee slotstukken van Rachmaninov, twee Preludes. Eline de Gast besloot het concert met de meest bekende, het pièce de résistance voor Rachmaninov wanneer hij zelf concerteerde. De intens muzikaal doorleefde weergave door Eline de Gast deed het maximaal aanwezige publiek uitbarsten in een langdurig applaus, dat de charmante pianiste met de aangeboden bloemen dankbaar in ontvangst nam.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.
18 uur geledenTHOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.
19 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 14 in de Derde Klasse en speelronde 12 in de Vierde en Vijfde Klasse.
23 uur geledenTHOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - In meerdere woningen aan de Schoolstraat in Sint-Annaland is dinsdagochtend een sterke gaslucht geroken. De penetrante geur blijkt uit het rioolstelsel te komen. De oorzaak van de lucht is nog onbekend.
1 dag geledenSTAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.
2 dagen geleden