Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schitterende romantiek in Stadhuisconcert Tholen

Schitterende romantiek in Stadhuisconcert Tholen

THOLEN - De titel Pianojuwelen uit de Romantiek was raak getroffen voor het concert van afgelopen zaterdag in het Oude Stadhuis. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten had pianiste Eline de Gast had een aangenaam programma samengesteld van een aantal bekendere werken uit de periode van de Romantiek.

Zij begon haar recital met Schuberts Sonate in A, een charmant werk dat door de pianiste even charmant werd uitgevoerd.

In de Nocturne en Etude van Chopin wist zij diens diepgang voluit te treffen met uiterst muzikale fraseringen en een fraai toucher. Deze kwaliteiten kwamen eveneens in ruime mate aan bod in de Liebestraum nr. 3 van Liszt. Daar werd nog met nadruk het element virtuositeit aan toegevoegd, zodat haar weloverwogen en gedreven interpretatie op het publiek grote indruk maakte.

De kwaliteiten van de uit 1908 daterende Feurich-vleugel kwamen door de uitvoering van Eline de Gast evident aan het licht en voegden een wezenlijk element toe aan de totale uitvoering. Dat gold eveneens voor de twee slotstukken van Rachmaninov, twee Preludes. Eline de Gast besloot het concert met de meest bekende, het pièce de résistance voor Rachmaninov wanneer hij zelf concerteerde. De intens muzikaal doorleefde weergave door Eline de Gast deed het maximaal aanwezige publiek uitbarsten in een langdurig applaus, dat de charmante pianiste met de aangeboden bloemen dankbaar in ontvangst nam.

Meer uit Tholen

Onafscheidelijk van zijn camera leverde Rien Burgers (77) een lintje op: ‘Schitterend’

THOLEN - Al jarenlang legt hij het dagelijks leven op Tholen vast op beeld. Maar op 24 april stond Rien Burgers even niet achter de camera, maar voor de lens. Tijdens de lintjesregen werd de 77-jarige Tholenaar benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

18 uur geleden
Goudwaard en Van der Kooij openen nieuwe reeks Stadhuisconcerten Tholen

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten, die het initiatief nam om het monumentale 15e eeuwse Oude Stadhuis te ontsluiten en te cultiveren als concertlocatie, start op 20 juni met de nieuwe reeks Stadhuisconcerten.

23 uur geleden
Mogelijke hittegolf op komst in Zeeland: Temperaturen lopen deze week flink op

THOLEN - De komende dagen loopt de temperatuur in Nederland stap voor stap op. Richting het weekend wordt het op grote schaal tropisch warm. Er is zelfs kans op een hittegolf in Zeeland. Vrijdag springt eruit, met in bijna het hele land 30 graden of meer. Daarbij wordt het niet alleen heet, maar ook benauwd.

1 dag geleden
Banen trekken voor goede doelen tijdens Zwem4daagse in Tholen en Smerdiek

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - In de week van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni vindt in de gemeentelijke zwembaden opnieuw de Zwem4daagse plaats. Deelnemers kiezen vier momenten in de week waarop ze banen komen zwemmen. Daarmee halen ze geld op voor het goede doel.

1 dag geleden
Ruim 130 kinderen genieten van tiende Watersportdag Sint Philipsland [FOTOALBUM]

SINT PHILIPSLAND - Meer dan 130 kinderen beleefden afgelopen zaterdag een gezellige dag op en rond het havenplateau van Sint Philipsland. WSV De Slikleggers organiseerde daar alweer de tiende editie van de populaire Watersportdag.

2 dagen geleden
Minder attracties, maar evenveel liefde voor de Vosmeerse kermis [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Met maar vier attracties mag de kermis verre van groot zijn. Toch brengt de dorpse sfeer jong en oud op een zonnige zaterdagmiddag samen 'achter 't durp'. Al wekenlang kondigen de borden 'Karemus' prominent de komst van het evenement aan. Maar een echte dorpsbewoner heeft geen agenda nodig om te weten wanneer het tijd is voor twee dagen plezier, vermaak en vele biertjes.

2 dagen geleden
Ook dit jaar wordt tijdens Zevendorpentocht geld ingezameld voor het goede doel

THOLEN - Na het succes van vorig jaar koppelt de Zevendorpentocht op Tholen ook dit jaar een goed doel aan het evenement. Tijdens de 36e editie van de populaire wandeltocht wordt op zaterdag 11 juli geld ingezameld voor Stichting Vrienden van Siem.

3 dagen geleden