
Schiphol verwacht 3,3 miljoen reizigers tijdens herfstvakantie
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht tijdens de herfstvakantie vanaf 13 oktober tot en met 29 oktober zo'n 3,3 miljoen passagiers te verwerken. Dat is een kwart meer dan tijdens de herfstvakantie van vorig jaar. Op drukke dagen vertrekken er volgens de luchthaven meer dan 70.000 passagiers.
De populairste bestemmingen zijn volgens gegevens van Schiphol Europese steden als Londen, Barcelona, Dublin en Madrid. Ook Sunweb liet weten dat Nederlanders dit jaar graag nog even de zon opzoeken. Zo zijn de boekingen voor de herfstvakantie vanaf eind augustus met meer dan 50 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.
De reisorganisatie ziet daarnaast een enorme run op lastminute-vliegvakanties, een verdubbeling vergeleken met vorig jaar, en heeft in de eerste week van de herfstvakantie al bijna geen beschikbaarheid meer. Populaire bestemmingen zoals Rhodos, Mallorca, Ibiza, Lanzarote en Egypte zijn bijna uitverkocht. Voor andere herfstzonbestemmingen zoals Kreta en Chalkidiki, Gran Canaria, de Algarve en Turkse Rivièra zijn, volgens Sunweb, nog maar enkele plekken vrij in de tweede week van de herfstvakantie.
Sneller
Schiphol adviseert reizigers verder om goed voorbereid naar de luchthaven te komen en na te denken over hun kleding. Ondanks dat het najaarseizoen is begonnen, is het verstandig om kleding aan te trekken waarmee ze soepel door de controle gaan.
Schiphol haalde in september de tent weg die vorig jaar voor vertrekhal 1 was geplaatst om reizigers beschutting te bieden. De luchthaven plaatste de tientallen meters lange tent, omdat personeelstekorten op de luchthaven in het hoogseizoen van 2022 geregeld voor wachtrijen tot buiten de vertrekhal zorgden. De tent is nu niet meer nodig omdat passagiers sneller door de incheckbalies en beveiligingscontrole kunnen.
Meer uit Financieel
BONN (ANP) - De Duitse markttoezichthouder heeft de overname van Ceconomy, de Duitse eigenaar van elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door de Chinese webwinkel JD.com goedgekeurd. Volgens het Bundeskartellamt is JD.com tot nu toe nauwelijks actief in Duitsland en heeft de overname weinig gevolgen voor de concurrentie op de Duitse markt.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) begint een onderzoek naar de prijzen van producten in Nederlandse supermarkten. Volgens de toezichthouder zijn er signalen dat sommige boodschappen over de grens goedkoper zijn dan in Nederland.
35 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De inzet van vertrouwenspersonen op de werkvloer neemt toe. Dat ziet arbodienstverlener Arbo Unie, die spreekt van een groeiende bewustwording rond sociale veiligheid op de werkvloer.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging donderdag verder omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente in de Verenigde Staten conform verwachting met een kwart procentpunt te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren, na de recente zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zwitserse producten naar de Verenigde Staten is in augustus fors gedaald door de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump, die vorige maand van kracht werden. Trump heeft Zwitserland een heffing van 39 procent opgelegd, het hoogste tarief van de VS voor een ontwikkeld land.
2 uur geledenBASEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmacieconcern Roche wil biofarmaceut 89bio overnemen voor 3,5 miljard dollar, ongeveer 3 miljard euro. Daarmee wil Roche zijn achterstand in middelen tegen obesitas op het Deense Novo Nordisk en het Amerikaanse Eli Lilly inhalen, de bedrijven achter populaire middelen als Ozempic en Zepbound.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.
2 uur geleden