Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan nog niet zeggen of na de meivakantie nog beperkingen voor het aantal vertrekkende reizigers nodig zijn. Volgens interim-topman Ruud Sondag moet de komende maanden blijken of het vele nieuwe personeel voldoende is ingewerkt en de drukte aankan. "We willen eerst leren lopen en dan pas rennen", aldus de opvolger van de vorig jaar opgestapte Dick Benschop.

Sondag benadrukt nog maar eens dat de capaciteit hoe dan ook veel hoger zal liggen dan vorig jaar, toen er forse beperkingen nodig waren om met het weinige personeel de drukte aan te kunnen. Er zijn veel nieuwe beveiligers en ook zijn zij productiever aan het werk. Maar onder meer tijdens de drukke meivakantie moet blijken of dit genoeg is om de zomer aan te kunnen.

Het tekort aan bagageafhandelaars is nu het grootste probleem. Hierdoor dreigen er tot en met de meivakantie op een aantal dagen alsnog kleine beperkingen nodig te zijn. Daarover volgt maandag of dinsdag meer duidelijkheid. Maar hoe dan ook ligt de capaciteit in de eerste drukke vakantieperiode van het jaar hoger dan afgelopen jaar, toen er grote problemen ontstonden door personeelstekorten.

Schiphol rekent op een gemiddelde van dagelijks 66.000 vertrekkende passagiers tijdens de meivakantie, wat op piekdagen kan oplopen tot ongeveer 75.000. Schiphol denkt erover om die aantallen op de ergste piekdagen met een paar duizend omlaag te brengen.

Meer uit Financieel

Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

52 minuten geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geƫindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

1 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

2 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

3 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

4 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

5 uur geleden
India reserveert miljarden om impact Iranoorlog op te vangen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiƫn Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.

5 uur geleden