Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan nog niet zeggen of na de meivakantie nog beperkingen voor het aantal vertrekkende reizigers nodig zijn. Volgens interim-topman Ruud Sondag moet de komende maanden blijken of het vele nieuwe personeel voldoende is ingewerkt en de drukte aankan. "We willen eerst leren lopen en dan pas rennen", aldus de opvolger van de vorig jaar opgestapte Dick Benschop.

Sondag benadrukt nog maar eens dat de capaciteit hoe dan ook veel hoger zal liggen dan vorig jaar, toen er forse beperkingen nodig waren om met het weinige personeel de drukte aan te kunnen. Er zijn veel nieuwe beveiligers en ook zijn zij productiever aan het werk. Maar onder meer tijdens de drukke meivakantie moet blijken of dit genoeg is om de zomer aan te kunnen.

Het tekort aan bagageafhandelaars is nu het grootste probleem. Hierdoor dreigen er tot en met de meivakantie op een aantal dagen alsnog kleine beperkingen nodig te zijn. Daarover volgt maandag of dinsdag meer duidelijkheid. Maar hoe dan ook ligt de capaciteit in de eerste drukke vakantieperiode van het jaar hoger dan afgelopen jaar, toen er grote problemen ontstonden door personeelstekorten.

Schiphol rekent op een gemiddelde van dagelijks 66.000 vertrekkende passagiers tijdens de meivakantie, wat op piekdagen kan oplopen tot ongeveer 75.000. Schiphol denkt erover om die aantallen op de ergste piekdagen met een paar duizend omlaag te brengen.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

1 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

1 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

5 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

22 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

23 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriƫle metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden