Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan nog niet zeggen of na de meivakantie nog beperkingen voor het aantal vertrekkende reizigers nodig zijn. Volgens interim-topman Ruud Sondag moet de komende maanden blijken of het vele nieuwe personeel voldoende is ingewerkt en de drukte aankan. "We willen eerst leren lopen en dan pas rennen", aldus de opvolger van de vorig jaar opgestapte Dick Benschop.

Sondag benadrukt nog maar eens dat de capaciteit hoe dan ook veel hoger zal liggen dan vorig jaar, toen er forse beperkingen nodig waren om met het weinige personeel de drukte aan te kunnen. Er zijn veel nieuwe beveiligers en ook zijn zij productiever aan het werk. Maar onder meer tijdens de drukke meivakantie moet blijken of dit genoeg is om de zomer aan te kunnen.

Het tekort aan bagageafhandelaars is nu het grootste probleem. Hierdoor dreigen er tot en met de meivakantie op een aantal dagen alsnog kleine beperkingen nodig te zijn. Daarover volgt maandag of dinsdag meer duidelijkheid. Maar hoe dan ook ligt de capaciteit in de eerste drukke vakantieperiode van het jaar hoger dan afgelopen jaar, toen er grote problemen ontstonden door personeelstekorten.

Schiphol rekent op een gemiddelde van dagelijks 66.000 vertrekkende passagiers tijdens de meivakantie, wat op piekdagen kan oplopen tot ongeveer 75.000. Schiphol denkt erover om die aantallen op de ergste piekdagen met een paar duizend omlaag te brengen.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

17 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

18 minuten geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

1 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiƫn voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

2 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

2 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

2 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

3 uur geleden