Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

Schiphol nog onzeker over passagiersaantallen in zomer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan nog niet zeggen of na de meivakantie nog beperkingen voor het aantal vertrekkende reizigers nodig zijn. Volgens interim-topman Ruud Sondag moet de komende maanden blijken of het vele nieuwe personeel voldoende is ingewerkt en de drukte aankan. "We willen eerst leren lopen en dan pas rennen", aldus de opvolger van de vorig jaar opgestapte Dick Benschop.

Sondag benadrukt nog maar eens dat de capaciteit hoe dan ook veel hoger zal liggen dan vorig jaar, toen er forse beperkingen nodig waren om met het weinige personeel de drukte aan te kunnen. Er zijn veel nieuwe beveiligers en ook zijn zij productiever aan het werk. Maar onder meer tijdens de drukke meivakantie moet blijken of dit genoeg is om de zomer aan te kunnen.

Het tekort aan bagageafhandelaars is nu het grootste probleem. Hierdoor dreigen er tot en met de meivakantie op een aantal dagen alsnog kleine beperkingen nodig te zijn. Daarover volgt maandag of dinsdag meer duidelijkheid. Maar hoe dan ook ligt de capaciteit in de eerste drukke vakantieperiode van het jaar hoger dan afgelopen jaar, toen er grote problemen ontstonden door personeelstekorten.

Schiphol rekent op een gemiddelde van dagelijks 66.000 vertrekkende passagiers tijdens de meivakantie, wat op piekdagen kan oplopen tot ongeveer 75.000. Schiphol denkt erover om die aantallen op de ergste piekdagen met een paar duizend omlaag te brengen.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

5 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

6 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

7 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

7 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

8 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

9 uur geleden