Schiphol krijgt natuurvergunning niet terug in afwachting beroep
DEN HAAG (ANP) - Schiphol krijgt zijn natuurvergunning niet terug, ook al loopt er nog een hoger beroep tegen de vernietiging daarvan. Dat heeft de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (RvS) donderdag besloten.
De rechter vernietigde de vergunning in juni. Na de vernietiging hoefde Schiphol het vliegverkeer niet direct te staken, maar de luchthaven vreesde juridische procedures. Om die te voorkomen, vroeg Schiphol de RvS de natuurvergunning te herstellen zolang er geen uitspraak is gedaan in het hoger beroep.
De rechter begrijpt dat Schiphol gebaat is bij rechtszekerheid. Maar op dit moment wordt er nog niet gehandhaafd op de vergunning, merkt de voorzieningenrechter van de RvS op in de uitspraak. Als daartoe wel wordt besloten, dan kan Schiphol in een procedure tegen dat besluit aanvoeren welke belangen worden geschaad.
Niet voldoende onderbouwd
De rechtbank in Den Haag vond de natuurvergunning van Schiphol, die in 2023 door de overheid was verstrekt, niet voldoende onderbouwd. Volgens de rechter had de toenmalige minister bijvoorbeeld goed moeten uitleggen dat de vergunning van het vliegveld geen schade aan de natuur veroorzaakt. Schiphol had ook een aantal boerenbedrijven opgekocht voor de benodigde stikstofruimte. De minister had moeten motiveren dat deze ruimte niet eerst nodig is voor het herstellen van natuur.
Schiphol en het kabinet besloten in beroep te gaan. Ook kijkt de overheid opnieuw naar de vergunningaanvraag. Het duurt waarschijnlijk nog een tijd voor er een uitspraak is in het hoger beroep. Schiphol verwachtte deze eerder pas eind volgend jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
1 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
6 uur geleden