Schiphol keert geen dividend uit en schuift met loonafspraken
AMSTERDAM (ANP) - Royal Schiphol Group neemt extra maatregelen om financieel gezond te blijven, nu de coronacrisis er hard inhakt bij het luchthavenbedrijf. De onderneming die naast Schiphol ook de luchthavens van Rotterdam en Lelystad bezit en de meerderheid van de aandelen van Eundhoven Airport in handen heeft, maakte bekend geen dividend uit te zullen keren aan zijn aandeelhouders. Ook wordt ingegrepen in de loonbetalingen.
Schiphol heeft al overeenstemming bereikt met zijn aandeelhouders de Nederlandse staat, de gemeente Amsterdam, de gemeente Rotterdam en Aeroports de Paris over het niet uitkeren van 151 miljoen euro aan dividend over 2019. Na overleg met de vakbonden en de ondernemingsraad is ook afgesproken dat de variabele beloning van directie en medewerkers over 2019 vooralsnog niet wordt uitgekeerd. Verder worden eventuele loonsverhogingen opgeschort.
De pandemie heeft volgens Schiphol een grote impact op de luchtvaartsector en daarmee ook op de luchthavens. Waar mogelijk zal Schiphol zijn partners zoals luchtvaartmaatschappijen, winkels en horeca proberen te helpen. Zij krijgen per direct en zonder extra kosten 60 dagen uitstel van betalingen en kunnen kwartaalbetalingen omzetten in maandbetalingen. Ook de verhoging van de luchthavengelden per 1 april 2020 wordt opgeschort tot eind juni. Eerder werd al bekend dat maatschappijen tijdelijk hun vliegtuigen gratis mogen parkeren.
Meer uit Financieel
HERZOGENAURACH (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in Puma voor 1,5 miljard euro. Het in Jinjiang gevestigde bedrijf wordt daarmee de grootste aandeelhouder van de Duitse sportkledingfabrikant en breidt zijn portfolio van westerse sportmerken verder uit.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in 2025 toegenomen, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Elektrische en hybride auto's waren in trek, ook in Nederland. Benzineauto's hadden vorig jaar niet meer het grootste marktaandeel.
45 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De Europese Commissie en India hebben overeenstemming bereikt over een vrijhandelsakkoord, meldt commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Onderhandelingen over de deal lopen al vele jaren, maar kwamen in een stroomversnelling nadat zowel de EU als India te maken kreeg met handelstarieven vanuit de Verenigde Staten. Beide kampen waren er daarom op gebrand snel tot een akkoord te komen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn in 2026 iets minder cafés in Nederland dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van data die het ANP heeft opgevraagd bij de Kamer van Koophandel (KVK). Volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland gaat Gen Z niet alleen naar cafés, maar is ook de koffiebar steeds meer in trek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
10 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
11 uur geleden