Schiphol: grote drukte, maar alles liep goed door
SCHIPHOL (ANP) - Op luchthaven Schiphol was het vanwege het einde van de meivakantie zondag erg druk, maar beheersbaar. Volgens een woordvoerster van het vliegveld "liep alles goed door". Schiphol had vanwege de verwachte drukte extra personeel ingezet in en om de vertrekhallen, onder wie kantoorpersoneel. Ook weken enkele vluchten uit naar Rotterdam The Hague Airport.
"Deze dag is alles eigenlijk best goed gegaan", aldus de zegsvrouw. KLM zegt geen aanvullende vluchten te hebben moeten annuleren. Vrijdag maakte de luchtvaartmaatschappij bekend dat dit weekend acht retourvluchten niet zouden doorgaan om de drukte beheersbaar te houden.
De afgelopen weekenden had Schiphol grote moeite met de drukte. Door een onaangekondigde staking van bagagepersoneel van KLM op zaterdag 23 april ontstond een chaotische situatie. Reizigers kregen het advies om niet naar Schiphol te komen en veel vluchten raakten vertraagd. Een week later vroeg het vliegveld luchtvaartmaatschappijen reizen te schrappen omdat het door personeelstekorten onmogelijk zou zijn om grote drukte aan te kunnen. Tientallen vluchten werden geschrapt.
Naast de inzet van extra personeel had Schiphol ook een langgerekte overkapping buiten de vertrekhallen gezet waar passagiers konden wachten. Op het vliegveld werden reizigers ook gewaarschuwd dat ze door personeelstekorten en de vakantiedrukte waarschijnlijk langer moesten wachten.
Meer uit Binnenland
BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.
34 minuten geledenASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er zijn twee mensen aangehouden voor de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend. Het gaat om een 27-jarige man uit Hoofddorp en een 39-jarige man uit Polen, meldt de politie.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Ondanks de chronische droogte in Nederland zijn er in de afgelopen weken nog geen grote natuurbranden geweest. Maar dat kan veranderen als de wind draait. Daarvoor waarschuwt Edwin Kok, landelijk coördinator natuurbrandbeheersing van de brandweer. "De risico's zijn nog niet geweken zolang er geen significante regen valt. En dan heb ik het over wekenlange neerslag", aldus Kok.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam is zondagochtend beklad. Onder meer de teksten 'Stop the human traffic' en 'Time to wake up!' zijn in het blauw op het monument geschreven. De politie is aanwezig. Het monument is afgezet.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
17 uur geleden