Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol en KLM: meer maatregelen tegen geluid mogelijk onnodig

Schiphol en KLM: meer maatregelen tegen geluid mogelijk onnodig

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen tegen geluidsoverlast rond Schiphol dan het kabinet op dit moment heeft ingezet, zijn volgens Schiphol en KLM misschien niet nodig. In een gesprek met Tweede Kamerleden hebben de twee bedrijven kritiek op de berekeningen rond geluidsoverlast die het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft laten uitvoeren.

Het uiteindelijke doel is dat 20 procent minder mensen last hebben van ernstige geluidshinder rond de luchthaven. Daarvan wilde minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) in eerste instantie 17 procentpunt halen voor november, en de rest later. Dat doel stelde hij vorige maand bij naar 15 procentpunt nu en de overige 5 procentpunt later. Op die manier zouden er op de korte termijn minder maatregelen nodig zijn, die vooral de luchtvaartbedrijven treffen.

Om stiller te worden, gaat Schiphol onder meer de meest lawaaiige vliegtuigen weren, meer geld vragen bij andere relatief luide toestellen en 's nachts minder vluchten toelaten. Een reeks deskundigen gaf dinsdag uitleg in de Tweede Kamer over de ingewikkelde berekeningen die ze hebben uitgevoerd om te bepalen hoe effectief de maatregelen zullen zijn.

Stillere vliegtuigen

Geluidsreductie die sowieso al zou plaatsvinden, telt niet mee, bleek uit de uitleg. Hetzelfde geldt voor lawaai dat na 2025 wordt voorkomen. De enige vermindering die dus meetelt, is vermindering dankzij nieuwe maatregelen.

KLM-topvrouw Marjan Rintel had hier felle kritiek op. Van de 61 stillere vliegtuigen die haar bedrijf de komende drie jaar in gebruik neemt, zei ze er maar vijftien te mogen meetellen. Rintel vroeg de Tweede Kamer om zulke "fouten" mee te nemen bij het invullen van de laatste 5 procentpunt geluidsvermindering. Met andere cijfers zou de totale 20 procent mogelijk al worden gehaald zonder dat er nieuwe maatregelen bij hoeven.

Schiphol-topman Robert Carsouw vestigde hoop op metingen die later plaatsvinden. "We moeten het belang van de analyse niet overschatten", zei hij. "We gaan met elkaar kijken wat er écht gaat gebeuren. En vervolgens kijken we of er een fase twee nodig is."

Meer uit Binnenland

Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

4 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

7 uur geleden
Claude schrok van negatieve reacties na repetitiebeelden

BASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.

16 uur geleden
850 mensen laten gratis hun lever testen bij RAI Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.

17 uur geleden
Criminoloog Wouter Buikhuisen op 91-jarige leeftijd overleden

WARMOND (ANP) - De controversiële criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.

17 uur geleden
Enkele honderden mensen bij protest voor lagere huren in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"

21 uur geleden
Bestuurder scootmobiel overleden na botsing met vrachtwagen

LEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.

21 uur geleden