Schiphol en afhandelaren komen met plan om werk lichter te maken
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft met de zes bagageafhandelaren op de luchthaven een plan ingediend bij de Arbeidsinspectie om zo het fysiek zware werk in bagagehallen lichter te maken. Eerder tikte de toezichthouder de afhandelbedrijven nog op de vingers, omdat zij te weinig deden aan het verlichten van het fysiek zware werk door personeel. Inmiddels hing de bedrijven zelfs een dwangsom boven het hoofd.
De Arbeidsinspectie legde de zes afhandelaars begin deze maand een zogeheten last onder dwangsom op. Als zij geen beterschap toonden, zouden zij een geldstraf krijgen die kon oplopen tot 65.000 euro per maand. Het is nog niet zeker of de last onder dwangsom nu komt te vervallen. Zo is het volgens een woordvoerder van de toezichthouder van belang dat de afhandelaren de maatregelen nemen die de Arbeidsinspectie heeft geëist. "Een plan doet hier niets aan af. Het gaat er om wat zijn in de praktijk doen", aldus de zegsman.
Volgens Schiphol is momenteel op ongeveer de helft van de werkplekken in de bagagehallen een tilhulp aanwezig. Maar met het plan wordt dat aantal wordt nu uitgebreid om deze in april volgend jaar op iedere werkplek beschikbaar te hebben. In samenwerking met de bagageafhandelaren, waaronder KLM, Aviapartner en Swissport, gaat Schiphol personeel aansporen om ook daadwerkelijk van de tilhulpen gebruik te maken.
Tilapparatuur
Om het personeel te ontlasten, heeft Schiphol eerder ook al tilapparatuur besteld. Bijvoorbeeld dertig zogeheten transferbelts, die tussen de bagagecontainer en de bagageband worden geplaatst. Een medewerker hoeft zo alleen de koffer op de band te trekken, waarna deze de koffers in de container rolt. Ook heeft de luchthaven negentien bagagerobots gekocht, die automatisch koffers van de band op de bagagekar tillen. Daarbovenop meldt Schiphol nog eens tachtig recent geteste tilhulpen te hebben besteld "om een snelle uitrol te waarborgen".
Het uiteindelijke doel van Schiphol en de afhandelbedrijven is een volledig geautomatiseerde bagagehal. Daarvoor gaan de bedrijven de komende anderhalf jaar tests uitvoeren met de nieuwste technologie, aldus Schiphol.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie hebben maandag hun laatste goedkeuring gegeven aan herziene rechten voor vliegtuigpassagiers. Die moeten halverwege 2027 van kracht worden. Het voorstel kon eerder al rekenen op steun van het Europees Parlement.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag ingestemd met een serie maatregelen die landen de ruimte geven boeren financieel te ondersteunen vanwege de hoge kunstmestprijs. Die is onder meer hoog door de afsluiting van de Straat van Hormuz.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is afgenomen na nieuwe aanvallen in het Midden-Oosten. Maandag waren er zelfs geen zichtbare scheepvaartpassages door de belangrijke zeestraat. Wel is het mogelijk dat schepen 'onzichtbaar' via de vaarweg varen doordat ze hun transponder uit hebben staan.
22 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing heeft met een nieuwe financieringsronde 1,8 miljard dollar opgehaald, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro. Het is een van de grootste financieringsrondes ooit voor een Europese start-up. Helsing meldt maandag dat het bedrijf daarbij wordt gewaardeerd op 18 miljard dollar.
24 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, rekent op minder passagiers in 2026 dan eerder gedacht. Luchthavenexploitant Fraport heeft de groeiverwachtingen voor dit jaar naar beneden bijgesteld, omdat het aantal passagiers in de eerste helft van dit jaar is gedaald door onder meer stakingen bij luchtvaartmaatschappij Lufthansa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager aan een nieuwe handelsweek begonnen. Het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran in het Midden-Oosten drukte de stemming. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geleden