Schiphol: duidelijkheid over aantal vluchten na uitspraak rechter
SCHIPHOL (ANP) - De uitspraak van de rechter, in het kort geding dat luchtvaartmaatschappijen aanspanden tegen de Staat vanwege de voorgenomen krimp op Schiphol, geeft volgens de luchthaven duidelijkheid over het aantal vluchten. Dinsdag oordeelde de rechter dat de Staat het aantal vluchten via Schiphol niet mag verlagen van 500.000 naar 460.000.
Duidelijkheid is precies waar Schiphol om vroeg tijdens de behandeling van het kort geding op 21 maart. Al zag de luchthaven de verlaging van het aantal vluchten wel als een noodzakelijke tussenstap, voordat het aantal vluchten uiteindelijk gereduceerd zou worden tot 440.000. Maar Schiphol wilde vooral weten waar het aan toe is met het oog op het komende winterseizoen, als de reductie in zou gaan. Medio april moet de slotcoördinator van de luchthaven namelijk het aantal slots al rond hebben op basis van de capaciteit van de luchthaven.
Een woordvoerder voegt toe dat Schiphol "onverminderd blijft doorgaan met alles wat we doen om luchtvaart stiller en schoner te maken". Daarbij verwijst hij naar de plannen, die maandag naar buiten kwamen via interim-topman Ruud Sondag, om jaarlijks 10.000 minder nachtvluchten te verwerken. Ook wil Schiphol lawaaiige vliegtuigen stapsgewijs verbieden en stopt de luchthaven met privéjets.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
21 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
22 uur geleden