Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol drukker dan vorig jaar, maar minder druk dan voor corona

Schiphol drukker dan vorig jaar, maar minder druk dan voor corona

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kreeg vorige maand net als in mei 5,2 miljoen reizigers over de vloer. Dat is fors meer dan in juni vorig jaar en dezelfde maand het jaar daarvoor, maar beduidend minder dan voor de coronacrisis.

Een jaar geleden waren er bijna 1,7 miljoen passagiers en in juni 2020 ging het om een kleine half miljoen mensen. Voor de pandemie, in juni 2019, telde het vliegveld nog 6,5 miljoen reizigers.

Door personeelstekorten bij de beveiliging en bagageafhandeling kampt Schiphol de laatste tijd met veel problemen. De luchthaven kan de zomerdrukte niet aan en kondigde eerder daarom maatregelen aan om de drukte nog enigszins te beperken. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen.

Minder vrachtvluchten

Vooral vanaf Schiphol vertrekkende en in Nederland aankomende reizigers zetten veel druk op de operatie. Dan gaat het ook om het grootste deel van de reizigers. Van de in totaal 5,2 miljoen passagiers in juni, hadden 1,9 miljoen reizigers een overstap op Schiphol. En in dat laatste cijfer zitten ook nog dubbeltellingen, want de overstappers tellen als passagier bij aankomst en als passagier bij vertrek. Het waren eigenlijk maar zo'n 950.000 unieke reizigers.

Uit de maandcijfers van Schiphol komt verder naar voren dat het aantal vrachtvluchten vorige maand lager lag dan een jaar terug. Dit waren er 1467 waar er een jaar geleden nog 1841 werden geteld. Alles bij elkaar verwerkte Schiphol 36.921 vluchten. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van juni vorig jaar, een toename van 355 procent vergeleken met juni 2020 maar een een afname van 15 procent afgezet tegen juni 2019.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

54 minuten geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

1 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

1 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

2 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

3 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

4 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

5 uur geleden