Schiphol-baas vol vertrouwen voor meivakantie na succesvol Pasen
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zal in de meivakantie gemiddeld 66.000 reizigers per dag vervoeren, een toename van 14 procent ten opzichte van vorig jaar toen de vakantie voor een chaos op de luchthaven zorgde. Maar Schiphol-directeur Ruud Sondag is vol vertrouwen dat het dit jaar wel goed verloopt, onder meer door het aannemen van honderden nieuwe beveiligers. "De afgelopen paasdagen zijn op Schiphol helemaal goed verlopen", aldus Sondag die het paasweekeinde een "soort generale repetitie" noemt.
Toch zullen er op drukke dagen nog altijd rijen staan bij de beveiliging, geeft Sondag aan. Zo komen er op zaterdag 22 april en zondag 23 april, de start van de vakantie, ruim 70.000 reizigers per dag. De Schiphol-topman vraagt vakantiegangers op tijd te komen, maar niet te vroeg voor hun vlucht. Ook helpt het bijvoorbeeld om al online ingecheckt te zijn bij aankomst op de luchthaven.
De problemen tijdens de vorige meivakantie op Schiphol leidden een periode van beperkingen in. Vanaf juli mochten er maandenlang slechts een beperkt aantal reizigers vertrekken vanaf het vliegveld. Die beperkingen werden in eerste instantie afgeschaft, maar inmiddels gelden er toch nog enige limieten. Tot half mei is het aantal vertrekkende reizigers in de ochtend nog beperkt. Dat is de drukste tijd van de dag door de vele vakantievluchten die dan gepland staan. In totaal zou het gaan om gemiddeld 5000 stoelen per dag minder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israƫlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
15 uur geleden