Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol-baas vol vertrouwen voor meivakantie na succesvol Pasen

Schiphol-baas vol vertrouwen voor meivakantie na succesvol Pasen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zal in de meivakantie gemiddeld 66.000 reizigers per dag vervoeren, een toename van 14 procent ten opzichte van vorig jaar toen de vakantie voor een chaos op de luchthaven zorgde. Maar Schiphol-directeur Ruud Sondag is vol vertrouwen dat het dit jaar wel goed verloopt, onder meer door het aannemen van honderden nieuwe beveiligers. "De afgelopen paasdagen zijn op Schiphol helemaal goed verlopen", aldus Sondag die het paasweekeinde een "soort generale repetitie" noemt.

Toch zullen er op drukke dagen nog altijd rijen staan bij de beveiliging, geeft Sondag aan. Zo komen er op zaterdag 22 april en zondag 23 april, de start van de vakantie, ruim 70.000 reizigers per dag. De Schiphol-topman vraagt vakantiegangers op tijd te komen, maar niet te vroeg voor hun vlucht. Ook helpt het bijvoorbeeld om al online ingecheckt te zijn bij aankomst op de luchthaven.

De problemen tijdens de vorige meivakantie op Schiphol leidden een periode van beperkingen in. Vanaf juli mochten er maandenlang slechts een beperkt aantal reizigers vertrekken vanaf het vliegveld. Die beperkingen werden in eerste instantie afgeschaft, maar inmiddels gelden er toch nog enige limieten. Tot half mei is het aantal vertrekkende reizigers in de ochtend nog beperkt. Dat is de drukste tijd van de dag door de vele vakantievluchten die dan gepland staan. In totaal zou het gaan om gemiddeld 5000 stoelen per dag minder.

Meer uit Financieel

Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

13 minuten geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

1 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

1 uur geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

2 uur geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

3 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

4 uur geleden