'Schip Sea-Watch 3 redt 119 mensen in 24 uur'
BERLIJN (ANP) - Het reddingsschip Sea-Watch 3 heeft donderdag en vrijdag 119 mensen uit de Middellandse Zee gered. De Duitse organisatie Sea-Watch, die zich inzet voor het redden van te water geraakte migranten, zegt in totaal drie reddingsacties binnen 24 uur te hebben uitgevoerd.
Het schip was door een zoekvliegtuig van de organisatie naar eigen zeggen ingelicht over meerdere noodgevallen. Het ging om twee meldingen voor de kust van Libië en één melding nabij Malta.
Het is de eerste reddingsmissie van het schip sinds vorig jaar juli. Kapitein Carola Rackete werd toen gearresteerd in de haven van het Italiaanse Lampedusa, nadat het schip een verbod om de Italiaanse wateren binnen te varen had genegeerd.
De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) meldde eerder dat vorig jaar in totaal 110.000 migranten via de Middellandse Zee naar Europa reisden. Meer dan 1280 mensen stierven tijdens hun oversteekpoging.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
26 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
29 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
7 uur geleden