Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schip met honderden Afghanen aan boord meert aan in Kos

Schip met honderden Afghanen aan boord meert aan in Kos

ATHENE (ANP) - Een onder Turkse vlag varend vrachtschip met aan boord 382 migranten is zondagmorgen vroeg aangemeerd op het Griekse eiland Kos. De meeste opvarenden zijn Afghanen. Volgens Griekse media hadden de Griekse autoriteiten in samenspraak met de Europese Commissie Turkije opgeroepen het schip met de migranten terug te halen, maar was daarop vanuit Ankara geen positieve reactie gekomen.

Zes opvarenden van de Murat 729 zijn meegenomen voor verhoor, aldus het ministerie van Migratie. De anderen zijn overgebracht naar een opvangcentrum op het eiland.

Het schip had vrijdag in de internationale wateren een noodsignaal afgegeven wegens motorproblemen. Daarom besloot Griekenland toestemming te geven voor het aanmeren van het schip in Kos, ook al vindt Athene dat de Turkse autoriteiten in deze kwestie hun verantwoordelijkheid hadden moeten nemen. De Griekse minister voor Maritieme Zaken Giannis Plakiotakis zei zaterdag dat het schip vanuit een Turkse haven was vertrokken en dat dit "duidelijk was gebeurd met medeweten van de Turkse kustwacht".

De migranten worden in quarantaine geplaatst en getest op corona.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

1 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

2 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

2 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

2 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

3 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

4 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

5 uur geleden