
Schilderij View on the City of Naples komt toch niet naar De Oostkerk
Volop nieuwe activiteiten in De Oostkerk, maar er zitten ook wel eens dingen tegen. Velen hadden zich verheugd op de komst van ‘View on the city of Naples’, een eeuwenoud schilderij dat de vloot van Michiel de Ruyter voor de kust van Napels verbeeldt. Het doek zou vanaf deze maand te zien zijn in de Oostkerk, maar op 6 juni werd duidelijk dat er te veel vertraging ontstonden rondom de exportvergunning voor het werk vanuit Spanje.
“Natuurlijk zijn we teleurgesteld”, zegt Leo Hannewijk. “Dit schilderij is zo bijzonder. Je kunt er uren naar kijken. Het is zes meter breed en twee meter hoog, een prachtig doek waar we drie lezingen bij wilden houden.” De hertog en hertogin van Cordoba, in Spanje, zijn lang op zoek geweest naar een museum dat het doek wil hebben. Het is nog niet gelukt om een vaste plek voor het schilderij te vinden, want niet ieder museum heeft een muur waar zo’n groot schilderij kan hangen. “De Oostkerk is wel groot genoeg en we mochten het doek dan ook heel de zomer tonen”
De vertraging rondom de vergunning was een probleem. Die was zo groot dat wij het doek maar vijf weken lang hadden kunnen exposeren, omdat daarna de tentoonstelling World Press Photo van start gaat. Dat is voor ons simpelweg niet rendabel, als niet-gesubsidieerde organisatie. Maar er komt nog genoeg hoor, deze zomer. Rondleidingen, een mooi orgelconcert van Jacob Lekkerkerker en Oene van Geel, bijvoorbeeld, en concerten van Dayna Kurtz en Isabel Provoost, op 8 en 9 juli.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
1 uur geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
4 uur geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
8 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
9 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
12 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
1 dag geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
1 dag geleden