Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schijnwerpers op muraltmuurtjes langs Veerse Meer

Schijnwerpers op muraltmuurtjes langs Veerse Meer

WOLPHAARTSDIJK - Stichting Pluim en inwoners van Wolphaartsdijk zetten de muraltmuurtjes aan de oevers van het Veerse Meer in de spotlights. Tot 24 december zijn in Herberg de Griffioen in Wolphaartsdijk foto’s van cursisten van fotograaf Anda van Riet te zien van deze bijzondere betonnen systeemelementen op de kruin van de dijken langs het Veerse meer. 

Afgelopen 24 september vond de feestelijke en drukbezochte start plaats van het project en de foto-expositie de muraltmuurtjes aan de oevers van het Veerse Meer. Irene de Muralt, achterkleindochter van de grondlegger van de muurtjes en schrijfster van ‘Hoge hakken breken ook in klei’ was aanwezig bij de opening en vertelde bevlogen over haar opa. 

De expositie in Wolphaartsdijk is dagelijks open van 11.00 tot 19.00, behalve op zondag. Het project over de muraltmuurtjes bestaat uit verschillende activiteiten. Voor leerlingen van de basisscholen Johannes Calvijn en Samenspel was er een milieu educatief lesprogramma en een speurtocht onder leiding van twee plaatselijke gidsen. Voor wandelliefhebbers waren er wandelingen langs de muraltmuurtjes met deskundige uitleg over de geschiedenis van deze bijzondere rijksmonumenten. 

In oktober was er een schilderworkshop begeleid door Marlou Pluijmaekers en Ilse van Loo. De schilderwerken van zo’n twintig deelnemers zijn tot en met december te zien bij restaurant de Meerkoet in Wolphaartsdijk, aan het Veerse Meer. Stichting Pluim, die dit project bedacht en organiseert, is een creatieve groep mensen die natuur, kunst en wetenschap bijeen wil brengen. ‘Wilt u meedenken en voelt u zich betrokken bij kunst, natuur en samenleving. Neem dan contact op via https://www.facebook.com/stichtingpluim/ of [email protected].

Meer uit Beveland

Spoedhulp bij medische noodsituatie in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.

3 dagen geleden
Bijgebouw in Goes in brand: Brandweer snel ter plaatse

GOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.

4 dagen geleden
Structureel meer geld voor Stichting Musea de Bevelanden

GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.

1 week geleden
Vuurwerkoverlast: meld het!

GOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.

1 week geleden
Goese Filmdagen zetten Italiaanse cinema in de schijnwerpers

GOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.

1 week geleden
Kledingwinkel Deeltwee deelt royale cheques uit aan goede doelen

GOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro. 

1 week geleden
Borsele start campagne voor energiezuiniger wonen

Borsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.

1 week geleden