Scheperkamp (21) verrast op OKT met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Merijn Scheperkamp mag in februari naar alle waarschijnlijkheid meedoen aan de Olympische Spelen. De 21-jarige schaatser van het team Jumbo-Visma verraste maandag bij het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf op de 500 meter met een winnende tijd van 34,45 seconden. De nummer 1 van de 500 meter staat in de zogenoemde Nederlandse 'selectievolgorde' op de achtste plek, in principe voldoende voor een olympisch ticket.
Dai Dai N’tab was in de eerste omloop nog het snelst (34,53), maar kwam daarna niet verder dan 34,63. Hij werd daarmee tweede (de snelste tijd telt) en weet pas aan het einde van het olympisch kwalificatietoernooi of dat genoeg is voor olympische deelname. Kai Verbij werd derde (34,57) en moet ook afwachten of die tijd voldoende is.
Ronald Mulder en Hein Otterspeer grepen naast de tickets voor de Spelen. Mulder, drievoudig olympiër en winnaar van brons op de 500 meter op de Spelen van Sotsji in 2014, werd met 34,74 vijfde. Otterspeer kwam ten val in de eerste rit en kwam in zijn tweede 500 meter tot 34,89 en zat daarmee ver van de top 3.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
5 minuten geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
8 minuten geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
4 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
7 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
9 uur geleden