
Scheperkamp (21) verrast op OKT met zege op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Merijn Scheperkamp mag in februari naar alle waarschijnlijkheid meedoen aan de Olympische Spelen. De 21-jarige schaatser van het team Jumbo-Visma verraste maandag bij het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf op de 500 meter met een winnende tijd van 34,45 seconden. De nummer 1 van de 500 meter staat in de zogenoemde Nederlandse 'selectievolgorde' op de achtste plek, in principe voldoende voor een olympisch ticket.
Dai Dai N’tab was in de eerste omloop nog het snelst (34,53), maar kwam daarna niet verder dan 34,63. Hij werd daarmee tweede (de snelste tijd telt) en weet pas aan het einde van het olympisch kwalificatietoernooi of dat genoeg is voor olympische deelname. Kai Verbij werd derde (34,57) en moet ook afwachten of die tijd voldoende is.
Ronald Mulder en Hein Otterspeer grepen naast de tickets voor de Spelen. Mulder, drievoudig olympiër en winnaar van brons op de 500 meter op de Spelen van Sotsji in 2014, werd met 34,74 vijfde. Otterspeer kwam ten val in de eerste rit en kwam in zijn tweede 500 meter tot 34,89 en zat daarmee ver van de top 3.
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
10 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
16 uur geledenLILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
17 uur geleden