Schepen betalen vanaf 2021 één tarief in Zeeuwse en Vlaamse tak North Sea Port
VLISSINGEN - Zeeschepen die aanmeren in één van de havens van North Sea Port betalen vanaf 1 januari één tarief voor het hele gebied.
Het maakt dan niet meer uit waar je aanmeert. Elk zeeschip dat de haven bezoekt, betaalt één prijs op basis van het brutotonnage van het schip.
Het zogenaamde basisticket zorgt voor de toegang tot de haven, het aanmeren en verblijf in de haven, het gebruik van het haveninformatiesysteem en toegang tot de sluisplanning in Terneuzen.
Groen
Daarnaast is er een tarief voor de hoeveelheid goederen. Hoe meer er wordt aangeleverd, hoe goedkoper het is. Ook krijgen schepen die groen zijn volgens de Environmental Ship Index een korting op het basisticket.
Eenvormigheid
Volgens het havenbedrijf zorgen de tarieven, die in 2021 en 2022 hetzelfde blijven, voor financiële transparantie, voor eenvormigheid voor de havengebruikers met minimale individuele afwijkingen en voor een gelijk speelveld binnen North Sea Port. De schepen krijgen voortaan nog maar één factuur in plaats van twee. Het bedrijf ziet deze stap als een mijlpaal.
Meer uit Beveland
GOES - Met een brede glimlach werd de 22-jarige John Eggebeen woensdag gehuldigd bij Scalda. De student Elektrotechniek uit Zeeland won afgelopen september goud tijdens EuroSkills 2025 in Denemarken en mag zich officieel Europees kampioen Elektrotechnicus Gebouwen noemen. Bovendien kreeg hij de titel 'Best of Nation' als beste Nederlandse deelnemer van het toernooi.
12 uur geledenHEINKENSZAND - Bij een steekincident in Heinkenszand is woensdagavond één persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.
13 uur geledenMIDDELBURG - De Provincie Zeeland bereidt zich voor op de grote onderhoudswerkzaamheden aan de Westerscheldetunnel begin 2027. Omdat de Oostbuis van de tunnel dan vier maanden dichtgaat voor betonreparaties, werkt de provincie samen met diverse partners aan een bereikbaarheidsplan om de gevolgen voor verkeer en inwoners zoveel mogelijk te beperken.
15 uur geledenGOES - Bezoekers van de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen kregen woensdagavond een onverwachte verrassing. De geheimzinnige "mystery guest", waarvan de organisatie tot het laatste moment de naam geheimhield, bleek niemand minder dan Astrid Holleeder te zijn. Het was haar eerste publieke optreden sinds ze zich weer voorzichtig in het openbaar laat zien.
17 uur geledenGOES - De gemeente Goes start in 2026 een tweejarige pilot voor een inclusieve buitenschoolse opvang (BSO) bij Kindcentrum De Marel. De nieuwe opvangvorm biedt kinderen met extra ondersteuningsbehoeften na schooltijd een veilige, gestructureerde omgeving waar zij samen kunnen spelen, leren en zich sociaal-emotioneel ontwikkelen.
17 uur geledenWILHELMINADORP - De velden van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder (KMWP) bij Wilhelminadorp vormen zaterdag 8 november het decor voor de Nimrod, het nationale kampioenschap voor apporterende jachthonden. Het evenement wordt dit jaar georganiseerd door de Stichting Zeeuwse Jachthonden.
22 uur geledenGOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.
1 dag geleden