Schenking van 10 miljoen euro voor Prinsenhof Delft
DELFT (ANP) - De gemeente Delft krijgt 10 miljoen euro die ze mag bestemmen voor Museum Prinsenhof. Het Prinsenhofcomplex is, zo’n 70 jaar na de laatste grote werkzaamheden, dringend toe aan renovatie en groot onderhoud. De Delftse familie Vlek, bekend van de gelijknamige jenever, maakt met haar gift verbouwing en voorbereiding op de toekomst veel beter mogelijk.
Onlangs moest het Delftse college een voorstel voor de restauratie van het monument terugnemen en de eerder voorgestelde gemeentelijke investering verlagen naar 18 miljoen. Meer kon er door de financiële omstandigheden niet af.
Met de schenking van 10 miljoen wil de familie Vlek de museale functie van het Prinsenhof voor de toekomst garanderen, aldus de blije gemeente. "Daarnaast wil de familie bijdragen aan het versterken van de beleving van de ruimte in en rondom het gebouw, waaronder de tuin."
Vreugde
Burgemeester Marja van Bijsterveldt kan haar geluk niet op: "De gift getuigt van een grote en warme betrokkenheid bij Delft en bij het voor vele Delftenaren zo belangrijke monument. Hiermee krijgt de stad een grote steun in de rug om nu, na vele jaren, de renovatie en versterking van het Prinsenhof ter hand te nemen."
Ook in het museum zelf is de vreugde groot: "Hiermee kan het museum ook voor toekomstige generaties zijn belangrijke culturele, verbindende, educatieve en economische rol in de stad blijven spelen", zegt directeur Janelle Moerman.
Prinsenhof is niet alleen een museum, maar ook een belangrijke historische plek voor heel Nederland. Op 10 juli 1584 werd Vader des Vaderlands Willem van Oranje er vermoord door Balthasar Gerards. In een muur zijn nog de vermeende gaten te zien die door de kogels zouden zijn veroorzaakt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
7 minuten geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
9 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
21 uur geleden