
Scheldeloodsenkoor viert uitgesteld jubileum
VLISSINGEN - Het Scheldeloodsenkoor viert 26 augustus in de Vlissingse Sint Jacobskerk zijn 50-jarig bestaan met een jubileumconcert, waaraan ook de Duitse Lotsengesangverein Knurrhahn uit Kiel en de internationaal bekende Ierse shantyzanger Tom Lewis hun medewerking zullen verlenen.
Nederlands oudste shantykoor bestond op 27 april 2021 precies een halve eeuw, maar de geplande festiviteiten rondom dit jubileum moesten vanwege corona worden uitgesteld. Wel verscheen vorig jaar bij uitgeverij Den Boer/ De Ruiter het boek Koor op koers. Hierin wordt de opmerkelijke geschiedenis beschreven van een groep loodsen die inmiddels een halve eeuw zingend de wereld zijn rondgegaan. Hun koor is in Nederland trendsetter geweest van een heel nieuw genre, het zeemanslied. Vooral na een optreden tijdens de eerste Sail Amsterdam rezen shantykoren als paddenstoelen uit de grond. Een jaar na de oprichting al ging het Scheldeloodsenkoor de grens over en werd het uitgenodigd voor de sluitingsceremonie van de Olympische zeilwedstrijden in Kiel. Een speciaal toestel van de Duitse luchtmacht haalde de loodsen toen op. In de loop der jaren volgden concertreizen naar tal van Europese landen, de Verenigde Staten en Australië. Het Scheldeloodsenkoor heeft sinds de oprichting nauwe banden aangeknoopt met zijn zingende collega’s uit Kiel, verenigd in de Knurrhahn. Dit Duitse koor zal eveneens optreden tijdens het jubileumconcert in Vlissingen op vrijdagavond 26 augustus dat om 19.30 uur begint. Toegangskaarten kosten 15 euro en zijn te koop via de website van het Scheldeloodsenkoor en bij boekhandel ‘t Spui, Oude Markt 5 in Vlissingen.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In verband met de herinrichting van de Walstraat Noord verhuist de Vlissingse zaterdagmarkt naar de Spuistraat, even verderop. Deze zaterdag (10 mei) bouwen de marktkooplui hun kramen voor de laatste keer op het Scheldeplein op.
11 uur geledenVLISSINGEN - Per 1 mei is een nieuw zwemseizoen begonnen. Uit veiligheidsoverwegingen verbiedt de gemeente Vlissingen zwemmen in de Westerschelde bij het Nollehoofd.
1 dag geledenVLISSINGEN - De manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' heeft zaterdag bij kunstatelier Kipvis in Vlissingen vele kleurrijke zelfgemaakte vlaggen voor hoop opgeleverd.
1 dag geledenVLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen wordt vrijdagmiddag de voltooiing van de muurschildering 'De Oude Vissershaven' gevierd. Kunstenaar Stefan Thelen maakte de mural op de achtergevel van appartementencomplex De Nieuwe Haven, in de volksmond de Dobberende Doosjes genoemd.
1 dag geledenVLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.
2 dagen geleden