Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scheidsrechters Kuipers en Makkelie aangewezen voor EK voetbal

Scheidsrechters Kuipers en Makkelie aangewezen voor EK voetbal

ZEIST (ANP) - De scheidsrechters Björn Kuipers en Danny Makkelie zijn aangewezen voor het EK voetbal komende zomer in meerdere landen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het is voor het eerst dat er twee Nederlandse scheidsrechters op een EK actief zijn.

Kuipers (48) en Makkelie (38) zijn zowel nationaal als internationaal gewaardeerde arbiters. Kuipers was al actief op twee EK's en twee WK's. Hij floot tevens finales in de Champions League en Europa League.

Makkelie, parttime politieagent, fluit sinds 2011 op internationaal niveau. Hij was als videoarbiter actief op het WK 2018 en had vorig jaar de leiding bij de finale van de Europa League, tussen Sevilla en Internazionale.

Mario Diks

Makkelie kwam vorige week nog in het nieuws, omdat hij zijn vaste assistent Mario Diks inwisselde voor Jan de Vries. Makkelie had geen groot vertrouwen meer in Diks, die eind maart in blessuretijd een zuivere goal van de Portugees Cristiano Ronaldo in het WK-kwalificatieduel tussen Servië en Portugal (2-2) over het hoofd zag. Omdat er geen VAR was bij de wedstrijd, kon Makkelie die fout niet rechtzetten.

Kuipers en Makkelie worden op het EK bijgestaan door hun vaste assistenten Sander van Roekel en Erwin Zeinstra (Team Kuipers) en Hessel Steegstra en De Vries (Team Makkelie). In totaal selecteerde de UEFA achttien Europese scheidsrechters. In het kader van een uitwisselingsproject met Conmebol komt daar één Zuid-Amerikaanse arbiter bij.

Kuipers is de eerste Nederlandse scheidsrechter die op vijf eindtoernooien in actie zal komen. "EURO 2020 zou mijn laatste eindtoernooi worden, toen het vorig jaar werd uitgesteld. Ik heb er over moeten nadenken om nog een jaar door te gaan. Ik ben blij dat ik dat heb gedaan, ook voor mijn fantastische assistenten. We zijn vastberaden om er een geweldig EK van te maken."

Jongensdroom

Makkelie begint aan zijn eerste eindtoernooi waar hij als scheidsrechter in actie komt. "Het is een jongensdroom die uitkomt. Ik ben begonnen met fluiten op m’n tiende, het is heel mooi dat ik dit dan weet te bereiken. Blijdschap en trots overheersen, ook voor mijn team."

Dick van Egmond, coördinator scheidsrechterszaken van de KNVB, spreekt van een verdiende beloning voor Kuipers en Makkelie. "De prestaties van Björn en Danny hebben de arbitrage in Nederland de afgelopen jaren al een enorme boost gegeven, ik ben ervan overtuigd dat ze dat op het EK gaan doortrekken. Het is geweldig dat Nederland twee arbiters levert voor het EK."

Meer uit Voetbal

Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

14 minuten geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

20 minuten geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

23 minuten geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

1 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

2 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

4 uur geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

5 uur geleden