Scheidsrechters geschorst voor 'fouten' bij Argentinië - Brazilië
ASUNCION (ANP/RTR) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft scheidsrechter Andrés Cunha en videoarbiter Esteban Ostojich voor onbepaalde tijd geschorst, omdat ze "serieuze en duidelijke fouten" hebben gemaakt in de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Argentinië en Brazilië. Het duel tussen de Zuid-Amerikaanse grootmachten eindigde dinsdagavond in San Juan in 0-0.
De Braziliaanse bondscoach Tite was na afloop boos omdat de arbitrage geen actie had ondernomen tegen Nicolás Otamendi. De Argentijnse verdediger deelde na ruim een half uur spelen een elleboogstoot uit aan Raphinha, die daar een bloedende lip aan overhield. Zowel de Uruguayaanse scheidsrechter Cunha als zijn landgenoot Ostojich achter de tv-schermen greep niet in.
"De prestaties van de scheidsrechter en de VAR zijn technisch geanalyseerd", aldus de Conmebol. "De conclusie is dat ze serieuze en duidelijke fouten hebben gemaakt." De twee Uruguayanen zijn "voor onbepaalde tijd" geschorst. Cunha (45) behoort tot de beste arbiters ter wereld. Op het WK van 2018 leidde hij de halve finale tussen Frankrijk en België.
Vanwege de uitslagen op andere velden volstond voor Argentinië het gelijkspel tegen het al geplaatste Brazilië om zich te kwalificeren voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
17 uur geleden