Scheidsrechters geschorst voor 'fouten' bij Argentinië - Brazilië
ASUNCION (ANP/RTR) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft scheidsrechter Andrés Cunha en videoarbiter Esteban Ostojich voor onbepaalde tijd geschorst, omdat ze "serieuze en duidelijke fouten" hebben gemaakt in de WK-kwalificatiewedstrijd tussen Argentinië en Brazilië. Het duel tussen de Zuid-Amerikaanse grootmachten eindigde dinsdagavond in San Juan in 0-0.
De Braziliaanse bondscoach Tite was na afloop boos omdat de arbitrage geen actie had ondernomen tegen Nicolás Otamendi. De Argentijnse verdediger deelde na ruim een half uur spelen een elleboogstoot uit aan Raphinha, die daar een bloedende lip aan overhield. Zowel de Uruguayaanse scheidsrechter Cunha als zijn landgenoot Ostojich achter de tv-schermen greep niet in.
"De prestaties van de scheidsrechter en de VAR zijn technisch geanalyseerd", aldus de Conmebol. "De conclusie is dat ze serieuze en duidelijke fouten hebben gemaakt." De twee Uruguayanen zijn "voor onbepaalde tijd" geschorst. Cunha (45) behoort tot de beste arbiters ter wereld. Op het WK van 2018 leidde hij de halve finale tussen Frankrijk en België.
Vanwege de uitslagen op andere velden volstond voor Argentinië het gelijkspel tegen het al geplaatste Brazilië om zich te kwalificeren voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
6 uur geleden