Scheids Wim Vroegop: ‘Ik ga een voetbalwedstrijd in met de insteek deze zonder kaarten te eindigen’
Clubscheidsrechters. Ze zijn onmisbaar, maar dat wordt in het heetst van de strijd om de drie punten soms vergeten. Wim Vroegop (67) uit Smerdiek maakt het regelmatig mee, maar dat ontneemt hem niet het plezier om clubscheidsrechter te zijn.“Ik ben op mijn dertiende lid geworden van Smerdiek. De laatste jaren waren er steeds moeilijker scheidsrechters te vinden, daarom heb ik me maar beschikbaar gesteld. Het leuke van fluiten is het contact met de spelers. Daarnaast is de befaamde derde helft een prettige bijkomstigheid. Ook het gegeven dat het goed is voor je gezondheid om nog fit door het leven te kunnen gaan. Minder leuke ervaringen zijn wedstrijden waar bepaalde ploegen al vanaf het begin overal commentaar op geven wat de sfeer in het veld enorm beïnvloedt. Ik ben een scheidsrechter die zo veel mogelijk laat voetballen en ga een wedstrijd in om te proberen zonder kaarten te eindigen. In de emotie mag een speler gerust wat roepen, ik was vroeger ook geen gemakkelijke, maar ze moeten niet door blijven zeuren. Dat loop ik naar zo een speler toe en geef hem verbaal een waarschuwing, meestal helpt dat wel. Voor de rest sluit ik me er zoveel mogelijk vanaf en probeer de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Je moet in een split-second een beslissing nemen en dat valt wel eens in je nadeel uit. Maar dat ontneemt me niet het plezier ervan. Allereerst om je club te helpen maar ook de waardering die je krijgt. Het geeft je echt voldoening als de tegenstander, die heeft verloren, je bedankt voor de goed gefloten wedstrijd.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
32 minuten geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
3 uur geledenTHOLEN - Het Openbaar Ministerie eist tegen drie mannen gevangenisstraffen tot 48 maanden voor het gezamenlijk laten ontploffen van een vuurwerkbom bij de woning van een agent in Tholen. "De verdachten hebben de aangevers bewust angst aangejaagd", aldus de officier van justitie in de rechtbank in Middelburg.
15 uur geledenTHOLEN - De politie heeft donderdagmiddag een burgernetmelding verstuurd met de waarschuwing dat er nepagenten actief zijn in Tholen. Er wordt opgeroepen om hier niet in te trappen.
17 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nog even en de wielrenners razen weer door de Vosmeerse straten. De Wielerronde van Oud-Vossemeer is elk jaar een sportief hoogtepunt voor het dorp. Ook de 77e editie belooft weer spektakel. Dit is wat je moet weten over de wielerronde komende zaterdag.
18 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 6: SP Tholen.
21 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 5: CDA Tholen.
1 dag geleden