Scheids Wim Vroegop: ‘Ik ga een voetbalwedstrijd in met de insteek deze zonder kaarten te eindigen’
Clubscheidsrechters. Ze zijn onmisbaar, maar dat wordt in het heetst van de strijd om de drie punten soms vergeten. Wim Vroegop (67) uit Smerdiek maakt het regelmatig mee, maar dat ontneemt hem niet het plezier om clubscheidsrechter te zijn.“Ik ben op mijn dertiende lid geworden van Smerdiek. De laatste jaren waren er steeds moeilijker scheidsrechters te vinden, daarom heb ik me maar beschikbaar gesteld. Het leuke van fluiten is het contact met de spelers. Daarnaast is de befaamde derde helft een prettige bijkomstigheid. Ook het gegeven dat het goed is voor je gezondheid om nog fit door het leven te kunnen gaan. Minder leuke ervaringen zijn wedstrijden waar bepaalde ploegen al vanaf het begin overal commentaar op geven wat de sfeer in het veld enorm beïnvloedt. Ik ben een scheidsrechter die zo veel mogelijk laat voetballen en ga een wedstrijd in om te proberen zonder kaarten te eindigen. In de emotie mag een speler gerust wat roepen, ik was vroeger ook geen gemakkelijke, maar ze moeten niet door blijven zeuren. Dat loop ik naar zo een speler toe en geef hem verbaal een waarschuwing, meestal helpt dat wel. Voor de rest sluit ik me er zoveel mogelijk vanaf en probeer de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Je moet in een split-second een beslissing nemen en dat valt wel eens in je nadeel uit. Maar dat ontneemt me niet het plezier ervan. Allereerst om je club te helpen maar ook de waardering die je krijgt. Het geeft je echt voldoening als de tegenstander, die heeft verloren, je bedankt voor de goed gefloten wedstrijd.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.
35 minuten geledenTHOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Van maandag 19 tot en met woensdag 21 oktober vindt in Sint Philipsland alweer de 21e editie van de Voetbalschool plaats. Jaarlijks ontvangt de organisatie gasttrainers uit het betaald voetbal, die deelnemers een leerzame en onvergetelijke ervaring bezorgen. Ook dit jaar zijn er weer enkele bekende namen van de partij.
2 dagen geledenZEELAND - Weggebruikers die later deze maand richting Zeeland reizen, moeten rekening houden met nachtelijke afsluitingen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57. Beide zijn twee nachten in beide richtingen afgesloten.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis heeft de financiering rond voor de nieuwbouw op De Bulkenaar in Roosendaal. Het ziekenhuis heeft een overeenkomst gesloten met de Europese Investeringsbank (EIB), ABN AMRO, Rabobank en het Waarborgfonds voor de Zorgsector. De bouw start over enkele weken en momenteel wordt de voorbereidende werkzaamheden volop verricht. Als alles volgens planning verloopt, opent het nieuwe ziekenhuis in 2030 zijn deuren.
2 dagen geleden