Scheids Sander Kot: ‘Voetbal is emotie, op elk niveau en daar komen heftige reacties uit voort’
Sander Kot (44) uit Sint Philipsland was tot zijn 22ste actief voetballer bij NOAD 67. Na een heftige knieblessure stopte hij. Om de club te helpen, fluit hij regelmatig een wedstrijd: “Geen scheids = geen wedstrijd. Dat kan natuurlijk niet.”
“Het leuke ervan is dat je toch actief bent op een voetbalveld, je alle teams van de vereniging eens meemaakt en leert kennen. Minder leuk is het ook wel eens, wanneer men op alle beslissingen commentaar heeft, ze aan de kant alles veel beter weten en je dat laten weten met luid volume. Maar daar leer je dan ook wel weer mee om te gaan. Soms is respect ver te zoeken en sommige spelers denken ook echt dat ze in de Champions League spelen en dat de scheids van Bjorn Kuipers-niveau is. Het is aan jezelf daar een grens in aan te geven, maar daar schuilt net het lastige. Mijn grens ligt soms verder dan die van de spelers of net andersom waardoor je discussies krijgt en een wedstrijd van leuk naar minder prettig kan omdraaien met alle verhitte momenten die daarbij horen. Als het te ver gaat heb je natuurlijk de mogelijkheid om spelers van het veld te sturen maar dat is echt het laatste wat ik wil. Al komt dat wel voor natuurlijk. Voetbal is emotie, op elk niveau en daar komen heftige reacties uit voort. Ik probeer van elke wedstrijd weer te leren en dat mee te nemen naar de volgende. Mocht het elke week uit de hand lopen omdat ik dat teweeg breng, zou ik stoppen. Maar verder probeer ik het gewoon elke keer weer iets beter te doen en zo mijn club te helpen en met plezier de wedstrijden te leiden.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
7 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
12 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
1 dag geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast.
2 dagen geleden