Scheids Sander Kot: ‘Voetbal is emotie, op elk niveau en daar komen heftige reacties uit voort’
Sander Kot (44) uit Sint Philipsland was tot zijn 22ste actief voetballer bij NOAD 67. Na een heftige knieblessure stopte hij. Om de club te helpen, fluit hij regelmatig een wedstrijd: “Geen scheids = geen wedstrijd. Dat kan natuurlijk niet.”
“Het leuke ervan is dat je toch actief bent op een voetbalveld, je alle teams van de vereniging eens meemaakt en leert kennen. Minder leuk is het ook wel eens, wanneer men op alle beslissingen commentaar heeft, ze aan de kant alles veel beter weten en je dat laten weten met luid volume. Maar daar leer je dan ook wel weer mee om te gaan. Soms is respect ver te zoeken en sommige spelers denken ook echt dat ze in de Champions League spelen en dat de scheids van Bjorn Kuipers-niveau is. Het is aan jezelf daar een grens in aan te geven, maar daar schuilt net het lastige. Mijn grens ligt soms verder dan die van de spelers of net andersom waardoor je discussies krijgt en een wedstrijd van leuk naar minder prettig kan omdraaien met alle verhitte momenten die daarbij horen. Als het te ver gaat heb je natuurlijk de mogelijkheid om spelers van het veld te sturen maar dat is echt het laatste wat ik wil. Al komt dat wel voor natuurlijk. Voetbal is emotie, op elk niveau en daar komen heftige reacties uit voort. Ik probeer van elke wedstrijd weer te leren en dat mee te nemen naar de volgende. Mocht het elke week uit de hand lopen omdat ik dat teweeg breng, zou ik stoppen. Maar verder probeer ik het gewoon elke keer weer iets beter te doen en zo mijn club te helpen en met plezier de wedstrijden te leiden.”
Meer uit Tholen
WEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.
15 uur geledenZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.
20 uur geledenTHOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.
1 dag geledenTHOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.
1 dag geledenSCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.
2 dagen geledenTHOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.
2 dagen geleden