Scheids Jens de Rond: ‘Ik heb gelukkig nog maar één keer een wedstrijd moeten stilleggen’
Jens de Rond (26) is sinds vier jaar scheidsrechter bij Tholense Boys. Ook voetbalt hij in het ‘bierteam’ van Tholen. “Ik ben voornamelijk begonnen om de vereniging te helpen en omdat ik het leuk vind om de jeugd te helpen nu het steeds lastiger wordt om voor iedere wedstrijd een scheidsrechter te vinden.”
“Het leukste aan een wedstrijdje fluiten is als je respect van beide kanten ziet. Strijd is goed maar gemeen spel en beledigingen horen niet op het veld thuis”, zo vindt Jens. “Het minst leuke is dan dus ook wanneer er ruzies ontstaan en er achter je rug om overtredingen worden gemaakt. Of wanneer een trainer een slecht voorbeeld geeft door uit z’n plaat te gaan na een beslissing. Ik probeer altijd zo duidelijk mogelijk te zijn vooraf en tijdens de wedstrijd, tijdens de rust neem ik tijd in om zaken te bespreken en probeer het voetbalplezier op nummer 1 te zetten. Wanneer iemand niet normaal kan communiceren dan laat ik het gaan en ga ik door met de wedstrijd. Ik heb gelukkig nog maar één keer een wedstrijd moeten stilleggen en heb over het algemeen meestal positieve reacties na de wedstrijd. De mindere wedstrijden die er soms tussen zitten wegen dus niet op tegen de wedstrijden die leuk zijn.” Jens vindt het jammer dat er een tekort is aan scheidsrechters. “Waarom mensen deze taak op zich zouden moeten nemen? Voor de kinderen en jongeren. Die verdienen het om net als wij vroeger om elke week een wedstrijdje te spelen. Het is een kleine moeite en biedt plezier voor jong en oud!”
Meer uit Tholen
THOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.
21 uur geledenWEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.
1 dag geledenTHOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
2 dagen geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
2 dagen geleden