Scheids Jens de Rond: ‘Ik heb gelukkig nog maar één keer een wedstrijd moeten stilleggen’
Jens de Rond (26) is sinds vier jaar scheidsrechter bij Tholense Boys. Ook voetbalt hij in het ‘bierteam’ van Tholen. “Ik ben voornamelijk begonnen om de vereniging te helpen en omdat ik het leuk vind om de jeugd te helpen nu het steeds lastiger wordt om voor iedere wedstrijd een scheidsrechter te vinden.”
“Het leukste aan een wedstrijdje fluiten is als je respect van beide kanten ziet. Strijd is goed maar gemeen spel en beledigingen horen niet op het veld thuis”, zo vindt Jens. “Het minst leuke is dan dus ook wanneer er ruzies ontstaan en er achter je rug om overtredingen worden gemaakt. Of wanneer een trainer een slecht voorbeeld geeft door uit z’n plaat te gaan na een beslissing. Ik probeer altijd zo duidelijk mogelijk te zijn vooraf en tijdens de wedstrijd, tijdens de rust neem ik tijd in om zaken te bespreken en probeer het voetbalplezier op nummer 1 te zetten. Wanneer iemand niet normaal kan communiceren dan laat ik het gaan en ga ik door met de wedstrijd. Ik heb gelukkig nog maar één keer een wedstrijd moeten stilleggen en heb over het algemeen meestal positieve reacties na de wedstrijd. De mindere wedstrijden die er soms tussen zitten wegen dus niet op tegen de wedstrijden die leuk zijn.” Jens vindt het jammer dat er een tekort is aan scheidsrechters. “Waarom mensen deze taak op zich zouden moeten nemen? Voor de kinderen en jongeren. Die verdienen het om net als wij vroeger om elke week een wedstrijdje te spelen. Het is een kleine moeite en biedt plezier voor jong en oud!”
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
4 uur geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
7 uur geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
1 dag geledenTHOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
2 dagen geledenSINT ANNALAND / OUD VOSSEMEER / SINT PHILIPSLAND - Er zijn oplichters actief in meerdere dorpen op Tholen. Daarvoor waarschuwt de Zeeuwse politie.
2 dagen geleden