Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Van Foreest herstelt zich met zege na twee nederlagen

Schaker Van Foreest herstelt zich met zege na twee nederlagen

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft zich knap hersteld van twee nederlagen op rij bij Tata Steel Chess. De titelverdediger won in Wijk aan Zee in de zevende ronde met wit van Santosh Gujrathi Vidit uit India. Enigszins in tijdnood deed Vidit een foute zet, die Van Foreest direct afstrafte.

De 22-jarige Groninger kon de zege goed gebruiken na de verliespartijen tegen de Rus Sergej Karjakin in de zesde ronde en de Azerbeidzjaan Sjakhrijar Mamedjarov in de vijfde. Vorig jaar won hij het toonaangevende toernooi dat wel het 'Wimbledon van het schaken' wordt genoemd. Hij was de eerste Nederlandse winnaar na Jan Timman in 1985. In de tussenstand klom Van Foreest naar de middenmoot met 3,5 punten uit 7 partijen.

"Ik speel alsof ik in een achtbaan zit. Ik dacht dat ik een wat meer solide schaker zou zijn, maar niets is minder waar gezien mijn drie nederlagen en drie zeges hier", zei Van Foreest na afloop. "Als je twee keer achter elkaar verliest, is het mentaal lastig om dat van je af te zetten en je volledig te richten op de volgende wedstrijd. Ik wilde tegen Vidit geen rare dingen doen omdat ik geen zin had nog een keer te verliezen, maar het draaide onbedoeld toch uit op een gekke partij, waarin het gelukkig goed afliep voor mij."

Anish Giri

Eerder op de dag kreeg landgenoot Anish Giri de zege cadeau omdat zijn Russische tegenstander Daniil Doebov niet kwam opdagen. De Rus, die in contact was geweest met iemand met corona, weigerde gehoor te geven aan het verzoek van de toernooileiding om met een mondkapje op te spelen. Giri klom dankzij het punt naar de gedeelde derde plaats.

Magnus Carlsen boekte zijn derde winstpartij. Hij rekende met de zwarte stukken af met de 16-jarige Indiƫr Rameshbabu Praggnanandhaa en kwam in zijn eentje aan de leiding met 5 punten. De Noorse wereldkampioen lijkt serieus werk te maken van zijn achtste eindzege in Wijk aan Zee.

Meer uit Sport

Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

20 minuten geleden
Amerikaan Zheng houdt De Jong uit hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.

53 minuten geleden
Schaatser Roest gaat na mislopen Spelen door bij Reggeborgh

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.

5 uur geleden
De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

1 dag geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

1 dag geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechiƫ bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

2 dagen geleden