Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaker Giri wint op Tata Steel van Ding

Schaker Giri wint op Tata Steel van Ding

WIJK AAN ZEE (ANP) - De Nederlandse schaker Anish Giri heeft in de negende ronde van Tata Steel Chess in Wijk aan Zee gewonnen van Ding Liren. De Chinees gaf na 37 zetten op met wit.

Voor Giri was het de derde overwinning. Eerder versloeg hij onder anderen Magnus Carlsen, de Noorse nummer 1 van de wereld. Ding is de nummer 2 van de wereldranglijst.

Giri liep door zijn zege in op Nodirbek Abdoesattorov. De koploper uit Oezbekistan speelde remise tegen de Duitser Vincent Keymer. De achterstand van Giri is nog slechts een half punt. Het toernooi duurt nog tot zondag.

Jorden van Foreest kon zijn eerste overwinning van zondag in de achtste ronde geen passend vervolg geven. De tweede Nederlander in het toernooi, die in 2021 de eindzege pakte in Wijk aan Zee, speelde remise tegen de voor de Verenigde Staten uitkomende Levon Aronian.

Carlsen speelde remise tegen de Indiër Dommaraju Gukesh.

Meer uit Sport

Synchroonzwemsters De Brouwer beëindigen carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer beëindigen hun carrière. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen in Parijs de bronzen medaille in de categorie duet. Het was de eerste Nederlandse medaille ooit in die discipline.

7 minuten geleden
Laros stapt met blessure uit op 5000 meter bij WK atletiek

TOKIO (ANP) - Niels Laros is met een achillespeesblessure uitgestapt op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. Hij lag in zijn serie met nog ongeveer een kilometer te gaan op de tweede plaats toen hij ineens inhield. De 20-jarige atleet ging vervolgens zitten op de atletiekbaan van het Japan National Stadium, om kort daarna het stadion te verlaten.

9 minuten geleden
Alle deelnemers krijgen gps-tracker bij WK wielrennen in Rwanda

AIGLE (ANP) - Alle wielrenners tijdens het aankomende WK in Rwanda krijgen gps-trackers. De technologie moet de veiligheid bevorderen. Dat meldde wielerunie UCI vrijdag.

51 minuten geleden
Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

5 uur geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

21 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

21 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.

22 uur geleden