Schadevergoeding van WADA voor onterechte dopingschorsing Sakho
LONDEN (ANP/RTR) - Het mondiale antidopingbureau WADA is door het stof gegaan voor een onterechte dopingschorsing van de Franse voetballer Mamadou Sakho. Het agentschap heeft excuses gemaakt aan de speler en hem een forse schadevergoeding in het vooruitzicht gesteld. De hoogte van dat bedrag is niet bekend.
Sakho werd in maart 2016 als speler van Manchester United geschorst nadat hij positief was bevonden op een stof die helemaal niet op de lijst van verboden middelen bleek te staan. De Europese bond UEFA kwam daar achter en sprak de speler in juli 2016 vrij, maar het kwaad was toen al geschied voor Sakho. Hij miste door de schorsing de finale van de Europa League tegen Sevilla, liep het EK voetbal met het Franse elftal mis en zijn reputatie was geschaad.
Sakho kwam na de affaire niet meer uit voor Manchester United en verkaste in 2017 naar Crystal Palace. Hij daagde het WADA voor de rechter in Londen wegens laster en het antidopingbureau trok het boetekleed aan. "Het WADA had geen lasterlijke beschuldigingen mogen uiten, aangezien Sakho was vrijgesproken door de UEFA. Sakho heeft de antidopingregels niet overtreden, niet vals gespeeld en hij was niet van plan was enig voordeel te behalen", zei een woordvoerder.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
6 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
13 uur geleden