Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schadevergoeding ook voor Limburgers met waterschade aan kelder

Schadevergoeding ook voor Limburgers met waterschade aan kelder

DEN HAAG (ANP) - Limburgers bij wie de kelder door het noodweer in juli is ondergelopen, krijgen ook een schadevergoeding via giro 777 van 1000 euro, bevestigt een woordvoerder van het Nationaal Rampenfonds (NRF) na berichtgeving van 1Limburg.

Volgens de woordvoerder bleek dat de eerder gestelde voorwaarden sommige mensen onbedoeld uitsloten. Daarin stond dat het water minimaal op plinthoogte in de woonvertrekken op de begane grond moet hebben gestaan. "Maar het bleek dat ook veel kelders ondergelopen zijn", zegt de woordvoerder.

Daarom doet het NRF nu een beroep op gemeenten om de teksten op de websites aan te passen, waarbij duidelijk wordt gemaakt dat mensen recht hebben op het geld bij "behoorlijke schade als gevolg van wateroverlast". Het is volgens de nieuwe omschreven criteria dan ook niet nodig dat het water tot aan de plinten heeft gestaan.

"Het is nooit de bedoeling geweest om mensen uit te sluiten, maar we wilden voorkomen dat mensen die alleen één natte plek in de kelder hebben zich hiervoor aanmelden." Nog niet alle gemeenten hebben de tekst tot nu toe aangepast.

Via Giro 777 is zo'n 11 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstromingen in Limburg. Onder meer de eenmalige giften worden hiervan betaald, waarvoor mensen een aanvraag kunnen doen bij hun gemeente. Het bedrag wordt belastingvrij uitgekeerd en heeft geen invloed op een eventuele uitkering.

Meer uit Binnenland

Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

1 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

1 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

1 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

2 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

4 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

4 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

4 uur geleden