Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schadevergoeding ook voor Limburgers met waterschade aan kelder

Schadevergoeding ook voor Limburgers met waterschade aan kelder

DEN HAAG (ANP) - Limburgers bij wie de kelder door het noodweer in juli is ondergelopen, krijgen ook een schadevergoeding via giro 777 van 1000 euro, bevestigt een woordvoerder van het Nationaal Rampenfonds (NRF) na berichtgeving van 1Limburg.

Volgens de woordvoerder bleek dat de eerder gestelde voorwaarden sommige mensen onbedoeld uitsloten. Daarin stond dat het water minimaal op plinthoogte in de woonvertrekken op de begane grond moet hebben gestaan. "Maar het bleek dat ook veel kelders ondergelopen zijn", zegt de woordvoerder.

Daarom doet het NRF nu een beroep op gemeenten om de teksten op de websites aan te passen, waarbij duidelijk wordt gemaakt dat mensen recht hebben op het geld bij "behoorlijke schade als gevolg van wateroverlast". Het is volgens de nieuwe omschreven criteria dan ook niet nodig dat het water tot aan de plinten heeft gestaan.

"Het is nooit de bedoeling geweest om mensen uit te sluiten, maar we wilden voorkomen dat mensen die alleen één natte plek in de kelder hebben zich hiervoor aanmelden." Nog niet alle gemeenten hebben de tekst tot nu toe aangepast.

Via Giro 777 is zo'n 11 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de overstromingen in Limburg. Onder meer de eenmalige giften worden hiervan betaald, waarvoor mensen een aanvraag kunnen doen bij hun gemeente. Het bedrag wordt belastingvrij uitgekeerd en heeft geen invloed op een eventuele uitkering.

Meer uit Binnenland

Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

1 uur geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

8 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

8 uur geleden
Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

9 uur geleden
Brandwondencentra klaar voor gewonden Zwitserland, indien nodig

GRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.

10 uur geleden
Kerkgenootschap zeer bedroefd over verlies Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.

10 uur geleden
Minderjarige verdachte dodelijk vuurwerkongeluk Nijmegen vrij

NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.

10 uur geleden