Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schadefonds voor ondernemers Ter Apel en beveiliging aangescherpt

Schadefonds voor ondernemers Ter Apel en beveiliging aangescherpt

TER APEL (ANP) - Ondernemers en inwoners in Ter Apel kunnen binnenkort gebruikmaken van een schadefonds voor extra kosten die ze maken door overlast van asielzoekers. Ook wordt de beveiliging in het winkelgebied van Ter Apel, die er sinds de zomer van 2022 is, aangescherpt. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vrijdag in een Kamerbrief.

"In de gemeente Westerwolde wordt veel overlast ervaren door inwoners en ondernemers", zo staat in de brief. De tijdelijke schaderegeling moet schade van inwoners en ondernemers, veroorzaakt door overlast door asielzoekers, vergoeden. Het gaat daarbij om "schade aan een goed of een zaak, die plotseling en onvoorzien is ontstaan door overlast door asielzoekers, en niet vergoed wordt door de verzekeraar". Dat kan bijvoorbeeld diefstal, inbraak of verduistering zijn. Omzetderving maakt geen onderdeel uit van de regeling.

Het schadefonds is een proef van twaalf maanden. Vanaf het moment dat de regeling ingaat, volgens Van der Burg "zo spoedig mogelijk", kunnen verzoeken worden ingediend via een digitaal loket. Tot die tijd kunnen opgelopen schades worden ingediend bij de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt.

Brandbrief

Naast aangescherpte beveiliging zal er ook "incidenteel" een bedrag beschikbaar komen voor de gemeente Westerwolde om "aanvullende preventieve maatregelen te treffen in het winkelgebied".

Eind vorig jaar stuurden winkeliers in Ter Apel een brandbrief aan onder meer de gemeente, waarin ze zeiden "ten einde raad" te zijn door de overlast.

Meer uit Binnenland

Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

21 minuten geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

24 minuten geleden
Nog steeds verwondingen bij pluimvee voor slachting, wel daling

UTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.

54 minuten geleden
Tweede aanhouding voor in brand steken man in rolstoel Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.

3 uur geleden
NCAB: Antisemitismecijfers tonen wederom een zorgwekkend beeld

DEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.

3 uur geleden
Vorig jaar meer meldingen van discriminatie, veelal om Wilders

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.

3 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden