Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schadefonds voor ondernemers Ter Apel en beveiliging aangescherpt

Schadefonds voor ondernemers Ter Apel en beveiliging aangescherpt

TER APEL (ANP) - Ondernemers en inwoners in Ter Apel kunnen binnenkort gebruikmaken van een schadefonds voor extra kosten die ze maken door overlast van asielzoekers. Ook wordt de beveiliging in het winkelgebied van Ter Apel, die er sinds de zomer van 2022 is, aangescherpt. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vrijdag in een Kamerbrief.

"In de gemeente Westerwolde wordt veel overlast ervaren door inwoners en ondernemers", zo staat in de brief. De tijdelijke schaderegeling moet schade van inwoners en ondernemers, veroorzaakt door overlast door asielzoekers, vergoeden. Het gaat daarbij om "schade aan een goed of een zaak, die plotseling en onvoorzien is ontstaan door overlast door asielzoekers, en niet vergoed wordt door de verzekeraar". Dat kan bijvoorbeeld diefstal, inbraak of verduistering zijn. Omzetderving maakt geen onderdeel uit van de regeling.

Het schadefonds is een proef van twaalf maanden. Vanaf het moment dat de regeling ingaat, volgens Van der Burg "zo spoedig mogelijk", kunnen verzoeken worden ingediend via een digitaal loket. Tot die tijd kunnen opgelopen schades worden ingediend bij de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt.

Brandbrief

Naast aangescherpte beveiliging zal er ook "incidenteel" een bedrag beschikbaar komen voor de gemeente Westerwolde om "aanvullende preventieve maatregelen te treffen in het winkelgebied".

Eind vorig jaar stuurden winkeliers in Ter Apel een brandbrief aan onder meer de gemeente, waarin ze zeiden "ten einde raad" te zijn door de overlast.

Meer uit Binnenland

Rotterdammer opgepakt na terugvinden van vermist meisje in woning

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag, zegt een politiewoordvoerster.

1 uur geleden
Zoektocht naar 8-jarige uit Steenwijk gaat door, duikers ingezet

STEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.

1 uur geleden
Marathon op natuurijs onwaarschijnlijk, clubs kiezen voor leden

DEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.

1 uur geleden
KNMI geeft code oranje voor komende nacht om ijzel

DE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.

1 uur geleden
Wendy (10) uit Rotterdam is weer terecht

ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.

3 uur geleden
Nog tien gemeenten gestopt met hondenbelasting

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.

6 uur geleden
Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

10 uur geleden