Schadefonds voor ondernemers Ter Apel en beveiliging aangescherpt
TER APEL (ANP) - Ondernemers en inwoners in Ter Apel kunnen binnenkort gebruikmaken van een schadefonds voor extra kosten die ze maken door overlast van asielzoekers. Ook wordt de beveiliging in het winkelgebied van Ter Apel, die er sinds de zomer van 2022 is, aangescherpt. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) vrijdag in een Kamerbrief.
"In de gemeente Westerwolde wordt veel overlast ervaren door inwoners en ondernemers", zo staat in de brief. De tijdelijke schaderegeling moet schade van inwoners en ondernemers, veroorzaakt door overlast door asielzoekers, vergoeden. Het gaat daarbij om "schade aan een goed of een zaak, die plotseling en onvoorzien is ontstaan door overlast door asielzoekers, en niet vergoed wordt door de verzekeraar". Dat kan bijvoorbeeld diefstal, inbraak of verduistering zijn. Omzetderving maakt geen onderdeel uit van de regeling.
Het schadefonds is een proef van twaalf maanden. Vanaf het moment dat de regeling ingaat, volgens Van der Burg "zo spoedig mogelijk", kunnen verzoeken worden ingediend via een digitaal loket. Tot die tijd kunnen opgelopen schades worden ingediend bij de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt.
Brandbrief
Naast aangescherpte beveiliging zal er ook "incidenteel" een bedrag beschikbaar komen voor de gemeente Westerwolde om "aanvullende preventieve maatregelen te treffen in het winkelgebied".
Eind vorig jaar stuurden winkeliers in Ter Apel een brandbrief aan onder meer de gemeente, waarin ze zeiden "ten einde raad" te zijn door de overlast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
16 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
17 uur geleden