Schade bij brand in basisschool Eindhoven, lokaal uitgebrand
EINDHOVEN (ANP) - In een basisschool aan de Waddenzeelaan in Eindhoven heeft zondagochtend vroeg brand gewoed. Kort voor 9.00 uur meldde de brandweer, die met meerdere voertuigen was uitgerukt, dat de brand onder controle was.
Een lokaal is uitgebrand. Volgens het Eindhovens Dagblad gaat het om de directiekamer. De brandweer wist te voorkomen dat de brand oversloeg naar de rest van het gebouw. Wel is er veel rookschade.
Niemand raakte gewond, laat de brandweer Brabant-Zuidoost op Twitter weten. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Ook is niet duidelijk of de school maandag open kan. "Het is verschrikkelijk natuurlijk. De kans bestaat dat we door de brand een tijdje dicht moeten. Hoelang dat gaat duren kan ik nog niet zeggen", zei directrice Anneke van Ooijen tegen het Eindhovens Dagblad.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
59 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
20 uur geleden