Schaatssters beginnen matig aan WK sprint in Hamar
HAMAR (ANP) - De Nederlandse schaatssters zijn matig begonnen aan de WK sprint in Hamar. De drie deelnemers van Oranje eindigden op de eerste 500 meter buiten de top tien. De Japanse Miho Takagi zegevierde met een baanrecord van 37,51 seconden, gevolgd door haar landgenote Nao Kodaira (37,53) en de Oostenrijkse Vanessa Herzog (ook 37,53).
Letitia de Jong, nationaal kampioene op de sprintvierkamp, was de eerste Nederlandse op de elfde plek met een tijd van 38,18. Jorien ter Mors liep ook meteen al een flinke achterstand op met de twaalfde tijd (38,22). Jutta Leerdam, die evenals Ter Mors een slechte start had, kwam niet verder dan de vijftiende tijd (38,30).
Later op vrijdagavond volgt de eerste 1000 meter van het sprinttoernooi. Zaterdag staan er weer een 500 en 1000 meter op het programma waarna het eindklassement bekend is. Marianne Timmer (2004) en Ter Mors (2018) behaalden namens Nederland de wereldtitel op de sprintvierkamp voor vrouwen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
23 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
23 uur geleden