
Schaatsster De Jong wint NK sprint, Wüst gediskwalificeerd
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Michelle de Jong heeft voor het eerst in haar carrière de Nederlandse sprinttitel veroverd. De 22-jarige Friezin van Reggeborgh bleef na vier afstanden ploeggenote Marrit Fledderus voor. Ireen Wüst, die na de eerste dag leidde, werd op de afsluitende 1000 meter gediskwalificeerd.
De Jong kwam tot 1.16,01 op de afsluitende 1000 meter en werd daarmee tweede, nadat Ireen Wüst na het hinderen van De Jong op de kruising uit de uitslag werd gehaald. De zege op de 1000 meter ging naar Jorien ter Mors in 1.15,84.
Met haar eerste titel volgt De Jong Jutta Leerdam op, die zich zaterdag met het oog op de Olympische Spelen uit voorzorg afmeldde. Ook haar ploeggenote Femke Kok sloeg de NK sprint over.
Voorsprong
In het klassement had De Jong een ruime voorsprong op Marrit Fledderus. Helga Drost werd derde voor Ter Mors en Dione Voskamp. De Jong verdient met haar zege een startbewijs voor de WK sprint in Hamar in maart. Leerdam en Kok waren daarvoor al geplaatst.
Ter Mors sloot haar succesvolle carrière in stijl af met de winst op deze 1000 meter, de afstand waarop ze op de Spelen in Pyeongchang in 2018 olympische goud pakte. Die titel kan ze niet verdedigen, nadat ze zich op het olympische kwalificatietoernooi niet wist te plaatsen voor de Spelen van Beijing. Ter Mors won in haar carrière drie olympische titels en veroverde ook drie wereldtitels.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
10 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
11 uur geleden