Schaatsster Conijn leidt NK allround na eerste dag voor Dul
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn leidt na de eerste dag van de NK allround in Heerenveen. De 20-jarige schaatsster eindigde als tweede op de 3000 meter in 4.05,07 minuten. Ze voert het klassement na twee afstanden aan voor Elisa Dul, die eerder op de dag de 500 meter had gewonnen in 39,33. Toen eindigde Conijn als derde met 39,45.
De 3000 meter werd gewonnen door Joy Beune in 4.04,51. Beune staat vierde in het algemeen klassement, ook nog achter Melissa Wijfje, die met 4.06,46 als vierde finishte.
Conijn heeft zondag bij de derde afstand, de 1500 meter, 1,23 seconde voorsprong op Dul. Wijfje staat derde op 1,24. Beune moet 1,61 goedmaken op de schaatsster van Worldstream-Corendon.
Op het olympisch kwalificatietoernooi greep Conijn net naast olympische startbewijzen op de 3000 en 5000 meter. Ze werd later wel net als Wijfje als reserve geselecteerd voor de Spelen in Beijing.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
16 uur geleden