Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers tellen in afzondering dagen tot vertrek naar China af

Schaatsers tellen in afzondering dagen tot vertrek naar China af

HEERENVEEN (ANP) - De meeste olympiërs vertrekken woensdag richting China en zijn blij dat ze daarmee het risico om een coronabesmettting in Nederland op te lopen achter zich laten. Veel schaatsers zaten in quarantaine in eigen huis of verblijven al weken in een hotelkamer. Zoals Ireen Wüst het eerder al verwoordde, is er vooral angst nu nog besmet te raken.

"Al die corona-ellende maakt het wel lastig", zei Marcel Bosker in Heerenveen, waar hij afgelopen weekend zijn tweede nationale allroundtitel pakte. Hij had zelf ook even getwijfeld of hij wel mee zou doen aan de NK en vermoedt dat de afmeldingen van olympiërs vooral waren uit angst een besmetting op te lopen. "Als je hier wint, maar niet naar de Spelen kan omdat je corona hebt opgelopen, heb je daar weinig aan."

De 25-jarige schaatser zit al ruim een week alleen thuis. "Ik ga nergens heen, ontmoet niemand en laat de boodschappen bezorgen." Zijn vriendin Melissa Wijfje, die afgelopen weekend derde werd op de NK allround, zit al meer dan een week in een hotel, ook al volgt zij als reserve voor Beijing hetzelfde regime. "Zij bereidt zich liever op die manier voor. Ik heb het er voor over maar hoop dat het niet nog jaren doorgaat met die corona."

Playstation

Kjeld Nuis zegt vrienden in de afgelopen tijd alleen te hebben gesproken via zijn Playstation. "Dat is mijn ontsnapping aan saaie momenten." Alleen voor zijn zoontje heeft de tweevoudig olympisch kampioen een uitzondering gemaakt. "Hem niet zien kan ik niet", vertelde hij. "Hij gaat boven alles, maar hij moest wel eerst een testje doen."

Femke Kok zit al weken thuis 'in quarantaine' met haar ouders. "Zij werken vanuit huis en zo hoef ik niet in een hotel", zei de sprintster die de NK sprint liet schieten, maar maandag nog een trainingswedstrijd rijdt. Kok beaamt dat ze al zeker een maand niet meer in een publieke ruimte is geweest. "Als we straks in China zijn, waar iedereen dagelijks wordt getest, ga ik me wel veiliger voelen." In de gesloten bubbel in het olympisch dorp is de kans op besmetting kleiner.

Angst uitzetten

Merel Conijn kon de spanning over coronabesmettingen er nog even niet bij hebben. De 20-jarige Edamse is aangewezen als reserve en moet ook mee in de hele voorbereiding. "Daarvoor werden al heel veel testen afgenomen bij de ploeg, nu nog iets meer", zegt ze. "De angst om niet besmet te raken moest ik wel even uitzetten, zo ver dat kan. Stress is niet bevorderlijk voor de wedstrijd en ik moest eerst nog rijden." Dat lukte. Ze werd zondag voor het eerst Nederlands kampioen allround. "Vanaf maandag bereid ik me echt voor op mijn vertrek."

Meer uit Sport

Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

31 minuten geleden
Fransman Gaudu wint derde rit Vuelta na slimme inhaalactie

CERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.

39 minuten geleden
Bol voert ploeg aan van minstens vijftig atleten voor WK Tokio

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.

1 uur geleden
Formule 1-weekend Zandvoort lijkt opnieuw niet uit te verkopen

ZANDVOORT (ANP) - Het Formule 1-weekend in Zandvoort lijkt voor de tweede keer op rij niet uitverkocht te raken. Met name voor aanstaande vrijdag zijn nog veel kaarten beschikbaar. De zondag en mogelijk ook de zaterdag verkoopt de komende dagen nog wel uit, verwacht een woordvoerder.

4 uur geleden
Fietsen van Visma - Lease a Bike gestolen bij Vuelta

LIMONE PIEMONTE (ANP/DPA) - Tijdens de Vuelta zijn meerdere fietsen gestolen uit de vrachtwagen van Visma - Lease a Bike. Dat heeft het Nederlandse team bekendgemaakt. Dat gebeurde enkele uren nadat de Deense kopman Jonas Vingegaard de tweede etappe op Italiaanse bodem had gewonnen. De politie is een onderzoek gestart.

6 uur geleden
Zeven Nederlandse atleten naar finale Diamond League

ZÜRICH (ANP) - Zeven Nederlandse atleten hebben zich gekwalificeerd voor de finale van de Diamond League in Zürich. Femke Bol kan in die prestigieuze wedstrijdenserie voor de vijfde keer op rij de finale van de 400 meter horden winnen. De regerend wereldkampioene op dit onderdeel won al 29 achtereenvolgende keren een race op de 400 meter horden in de Diamond League en is sinds augustus 2020 ongeslagen.

6 uur geleden
Europees talent Laros kiest voor 1500 meter op WK atletiek

SANKT MORITZ (ANP) - Europees talent van het jaar Niels Laros kan kiezen uit drie afstanden op de WK atletiek in Tokio in september, maar de 20-jarige hardloper zet in op de 1500 meter. Hij kent geen twijfels over zijn bedoelingen. "Ik heb door mijn overwinningen in de Diamond League laten zien dat ik met de besten van de wereld meekan, dus ik ga voor een medaille", zei de Oosterhouter tijdens een digitaal persmoment.

7 uur geleden